Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když potíže po léčbě černého kašle přetrvávají...

Autor: MUDr. Martina Holá

Příběh z ordinace lékařky MUDr. Martiny Holé vám napoví...

Ilustrační foto
Zdroj: www.hla-homeopatie.cz

Minulý rok byl u jednoho z mých pacientů diagnostikován černý kašel. Léčba i průběh onemocnění byly komplikovány jiným chronickým onemocněním. Ještě měsíc po antibiotické léčbě měl silný dávivý kašel a cítil se velmi unavený i vzhledem k lékům na tišení kašle, které užíval. Doporučila jsem přidat Droseru 30 C spolu se sirupem Drosetux. Po třech dnech jsme díky zlepšení kašle vysadili klasická antitusika a za dalších několik dní mohl jít do školy. Drosetux užíval ještě další dva týdny.

Letos v zimě ke mně přišel do ordinace jeho tatínek. Po virovém infektu jej v noci obtěžoval suchý, dráždivý kašel. Přes den byl zcela bez potíží i sportoval. Zkusil již několik léků na kašel (mukolytik i antitusik), ale nic nepomohlo. Jen strčil hlavu do ordinace: „Paní doktorko, co to bylo za sirup, co jste před rokem dala tomu našemu klukovi? Ten byl výborný." Odnesl si letáček na Drosetux a za týden poslal SMS: "Skvělé, kašel úplně přestal. Teď si budu pamatovat – Drosetux na drážďák od naší dr."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Martina Holá

Autor: MUDr. Martina HoláPraktický lékař pro děti a dorost, homeopat

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.5.2021 20:27

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze