Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když potíže po léčbě černého kašle přetrvávají...

Autor: MUDr. Martina Holá

Příběh z ordinace lékařky MUDr. Martiny Holé vám napoví...

Ilustrační foto
Zdroj: www.hla-homeopatie.cz

Minulý rok byl u jednoho z mých pacientů diagnostikován černý kašel. Léčba i průběh onemocnění byly komplikovány jiným chronickým onemocněním. Ještě měsíc po antibiotické léčbě měl silný dávivý kašel a cítil se velmi unavený i vzhledem k lékům na tišení kašle, které užíval. Doporučila jsem přidat Droseru 30 C spolu se sirupem Drosetux. Po třech dnech jsme díky zlepšení kašle vysadili klasická antitusika a za dalších několik dní mohl jít do školy. Drosetux užíval ještě další dva týdny.

Letos v zimě ke mně přišel do ordinace jeho tatínek. Po virovém infektu jej v noci obtěžoval suchý, dráždivý kašel. Přes den byl zcela bez potíží i sportoval. Zkusil již několik léků na kašel (mukolytik i antitusik), ale nic nepomohlo. Jen strčil hlavu do ordinace: „Paní doktorko, co to bylo za sirup, co jste před rokem dala tomu našemu klukovi? Ten byl výborný." Odnesl si letáček na Drosetux a za týden poslal SMS: "Skvělé, kašel úplně přestal. Teď si budu pamatovat – Drosetux na drážďák od naší dr."

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Martina Holá

Autor: MUDr. Martina HoláPraktický lékař pro děti a dorost, homeopat

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2020 07:23

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze