Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Infekce horních cest dýchacích u kojence

Autor: MUDr. Martina Holá

Dnes pro vás máme příběh z ordinace dětské lékařky, který může pomoci i vám. Je to i jeden z nejčastějších dotazů v naší Homeopatické poradně posledních dnů.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Do ordinace přišla maminka s malým kojencem - chlapečkem. Od předešlého dne má vodnatou rýmu, večer měl lehce zvýšenou teplotu, v noci začal hodně kašlat a špatně pije. Při vyšetření zjišťuji, že je silně zahleněn, má dráždivý suchý kašel, dýchání je zcela čisté, hrdlo jen lehce prosáklé, chlapeček je unavený.

Mamince doporučuji stříkat do nosíku preparát s mořskou vodou, odsávat dle potřeby a přidávám Drosetux sirup.

Již druhý den při kontrole si rodiče stav velmi chválí: chlapeček dobře spal, občas ze spánku zakašlal, ale již se nebudil. Oproti minulé noci je to podstatné zlepšení, dobře pije a je veselý. Drosetux ponechávám ještě 3 dny, další kontrola v ordinaci nebyla potřeba.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Martina Holá

Autor: MUDr. Martina HoláPraktický lékař pro děti a dorost, homeopat

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.5.2019 22:07

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze