Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Infekce horních cest dýchacích u kojence

Autor: MUDr. Martina Holá

Dnes pro vás máme příběh z ordinace dětské lékařky, který může pomoci i vám. Je to i jeden z nejčastějších dotazů v naší Homeopatické poradně posledních dnů.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Do ordinace přišla maminka s malým kojencem - chlapečkem. Od předešlého dne má vodnatou rýmu, večer měl lehce zvýšenou teplotu, v noci začal hodně kašlat a špatně pije. Při vyšetření zjišťuji, že je silně zahleněn, má dráždivý suchý kašel, dýchání je zcela čisté, hrdlo jen lehce prosáklé, chlapeček je unavený.

Mamince doporučuji stříkat do nosíku preparát s mořskou vodou, odsávat dle potřeby a přidávám Drosetux sirup.

Již druhý den při kontrole si rodiče stav velmi chválí: chlapeček dobře spal, občas ze spánku zakašlal, ale již se nebudil. Oproti minulé noci je to podstatné zlepšení, dobře pije a je veselý. Drosetux ponechávám ještě 3 dny, další kontrola v ordinaci nebyla potřeba.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Martina Holá

Autor: MUDr. Martina HoláPraktický lékař pro děti a dorost, homeopat

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 21:45

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze