Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Infekce horních cest dýchacích u kojence

Autor: MUDr. Martina Holá

Dnes pro vás máme příběh z ordinace dětské lékařky, který může pomoci i vám. Je to i jeden z nejčastějších dotazů v naší Homeopatické poradně posledních dnů.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Do ordinace přišla maminka s malým kojencem - chlapečkem. Od předešlého dne má vodnatou rýmu, večer měl lehce zvýšenou teplotu, v noci začal hodně kašlat a špatně pije. Při vyšetření zjišťuji, že je silně zahleněn, má dráždivý suchý kašel, dýchání je zcela čisté, hrdlo jen lehce prosáklé, chlapeček je unavený.

Mamince doporučuji stříkat do nosíku preparát s mořskou vodou, odsávat dle potřeby a přidávám Drosetux sirup.

Již druhý den při kontrole si rodiče stav velmi chválí: chlapeček dobře spal, občas ze spánku zakašlal, ale již se nebudil. Oproti minulé noci je to podstatné zlepšení, dobře pije a je veselý. Drosetux ponechávám ještě 3 dny, další kontrola v ordinaci nebyla potřeba.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Martina Holá

Autor: MUDr. Martina HoláPraktický lékař pro děti a dorost, homeopat

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.2.2020 00:19

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze