Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Opakované laryngitidy...

Autor: MUDr. Martina Holá

Nedávno ke mně přivedli rodiče 3letou holčičku na homeopatickou konzultaci pro zhoršený atopický ekzém. Při rozboru případu mě v anamnéze zaujaly opakované akutní laryngitidy.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Jejich průběh byl typický. Vždy předcházel lehký infekt, následně se v noci objevil štěkavý kašel, který byl doprovázený chrčivým zvukem – stridorem – a často i zhoršeným dýcháním. I přes režimová opatření, léčbu kortikoidy i inhalaci Adrenalinu musela být holčička již dvakrát pro akutní laryngitidu hospitalizovaná.

Jako dětské lékařce mi to nedalo a rodičům jsem doporučila, aby dcerka užívala opakovaně kombinaci sirupu Drosetux spolu s Drosera 30 C, a to vždy ihned na počátku infektu. Domluvili jsme se na další kontrole léčby ekzému, ale i v případě laryngeálního kašle (k doplnění léčby dalšími homeopatiky dle aktuálního stavu). To však nebylo třeba. Vždy po nasazení uvedené léčby Drosetuxem spolu s Droserou již nedošlo k dalšímu rozvoji laryngitidy.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Martina Holá

Autor: MUDr. Martina HoláPraktický lékař pro děti a dorost, homeopat

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.4.2020 02:12

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze