Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Opakované laryngitidy...

Autor: MUDr. Martina Holá

Nedávno ke mně přivedli rodiče 3letou holčičku na homeopatickou konzultaci pro zhoršený atopický ekzém. Při rozboru případu mě v anamnéze zaujaly opakované akutní laryngitidy.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Jejich průběh byl typický. Vždy předcházel lehký infekt, následně se v noci objevil štěkavý kašel, který byl doprovázený chrčivým zvukem – stridorem – a často i zhoršeným dýcháním. I přes režimová opatření, léčbu kortikoidy i inhalaci Adrenalinu musela být holčička již dvakrát pro akutní laryngitidu hospitalizovaná.

Jako dětské lékařce mi to nedalo a rodičům jsem doporučila, aby dcerka užívala opakovaně kombinaci sirupu Drosetux spolu s Drosera 30 C, a to vždy ihned na počátku infektu. Domluvili jsme se na další kontrole léčby ekzému, ale i v případě laryngeálního kašle (k doplnění léčby dalšími homeopatiky dle aktuálního stavu). To však nebylo třeba. Vždy po nasazení uvedené léčby Drosetuxem spolu s Droserou již nedošlo k dalšímu rozvoji laryngitidy.

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Martina Holá

Autor: MUDr. Martina HoláPraktický lékař pro děti a dorost, homeopat

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 09:01

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze