Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatická samoléčba akutní rýmy pro pokročilé

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Pokud nemáte s homeopatickou léčbou akutní rýmy zkušenosti, nahlédněte nejprve na naše rychlé rady v článku Akutní rýma. Pro čtenáře, kteří již s homeopatií mají nějaké zkušenosti, jsme připravili další možnosti léčby akutní rýmy. 

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pokud je při léčbě akutní rýmy homeopatický lék správně zvolen a včas nasazen, příznaky rýmy se zmírní, její průběh zkrátí a nemocný se bude cítit lépe. Při hledání vhodného léku se nejprve zamyslete nad celkovým stavem, sledujte charakter výtoku a průvodní potíže. Čím více příznaků stavu pacienta odpovídá, tím jistější je volba správného homeopatického léku.

Všechny homeopatické léky podávejte podle následujícího schématu:

První den podávejte 5 granulí každou hodinu, se zlepšením prodlužujte intervaly na 5 granulí 4x denně a s odezněním příznaků postupně vysazujte.

Příznaky akutní rýmy:

 • Horký, suchý a ucpaný nos, silná žízeň, zimnice - Aconitum 9 C
 • Po vystavení prudkému chladu, sekret málo vydatný, pálivý, zimomřivost - Arsenicum album 9 C
 • Nos je od ustavičného potahování a dloubání citlivý a rozbolavělý - Arum triphyllum 9 C
 • Pálivý nosní sekret s mírným nedráždivým slzením - Allium cepa 9 C
 • Sekret vydatný, vodnatý a dráždivý, nos nateklý a červený, bolesti u kořene nosu - Kalium iodatum 9 C
 • Ucpaný nos při vlhkém počasí - Dulcamara 9 C
 • Vodnatý sekret, ztráta chuti i čichu - Natrum muriaticum 9 C
 • V noci ucpaný nos, ráno kýchání, pocit, že se nemůže zahřát - Nux vomica 9 C
 • Suchá rýma, bolesti u kořene nosu, rýma se hned usadí v čelních dutinách – Sticta pulmonaria 9 C
 • Pacient sám sebe při mluvení špatně slyší, hučí a praská mu v uších, sekret je hlenovitý, hustý, nedráždivý, ztráta čichu a pokašlávání - Kalium muriaticum 9 C

Když sekret zežloutne, aneb co podávat místo Pamyconu?

 • Nejčastěji indikovaný homeopatický lék u lidí se sklonem k zánětu dutin, rýma začíná pocitem suchého a ucpaného nosu a tlakem u kořene nosu. Sekret je ze začátku hojný, záhy se mění na žlutozelený táhnoucí se a přilnavý, nelze jej snadno vysmrkat, tvoří se přilnavé krusty - Kalium bichromicum 9 C
 • V noci kašel, přes den hojná rýma, pacient je přecitlivělý, děti plačtivé, v teplé místnosti má ucpaný nos, zlepšuje se na čerstvém vzduchu - Pulsatilla 15 C
 • Velké množství hustého vazkého žlutého hlenu, stéká do krku - Hydrastis 9 C
 • Rozedřený a bolavý nos, hnisavý páchnoucí sekret i dech, zvýšená tvorba slin, často zimnice - Mercurius solubilis 9 C
 • Páchnoucí hnisavá rýma, zimomřivost - Hepar sulfur 15 C

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.3.2023 10:47

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze