Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Na to dítě něco leze!

Autor: Lucie Nestrašilová

A už je to tady. Je neděle večer a školák Vašík začíná pokašlávat. No aby taky ne, když strávil půlku soboty na hřišti poletováním s hokejkou a druhou půlku na zimním stadionu, kam letěl zpocený rovnou z hřiště na zápas svého staršího brášky. Tam potkal svého kamaráda, spoluhráče z týmu, a místo dívání se lítal za mantinelem a představoval si, jak by na tom ledě dával góly on sám.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Jenže teď to vypadá, že má prochladnutí své následky. Vařím teplý čaj, přidávám citron a med, dávám mu dávku Oscilla a doufám, že se mu do rána nic nerozjede. Jak už to tak bývá, v pondělí ráno musím jít já sama k lékaři, kam jsem objednána již 2 měsíce a změna termínu je nereálná a můj muž má neodkladnou pracovní schůzku. Naštěstí se Vašík ráno vzbudí a vypadá dobře, takže může jít do školy a my za svými povinnostmi. Odpoledne se jeví také lépe, tak to riskneme a jdeme na hokejový trénink. Říkám si: „Buď a nebo“. Buď se v něm něco zlomí a nachlazení se rozvine nebo bude v pořádku. V úterý ráno se mi opět nezdá, zřejmě vyhrála ta první varianta a z prochladnutí bude něco víc. Bohužel. Zakašle, má skleněné oči a zdá se, že ho pobolívá v krku. Zatím bez viditelného nálezu. Odpoledne se stav o něco zhorší. Sice tuším, jaký lék bych mu měla podat, ale pro jistotu kliknu na Svět homeopatie do oblíbeného hledáčku „Podle onemocnění“ a protože jeho spolužáci bojovali se chřipkou, najdu si „Chřipku“ a rady Dr. Čupery na počáteční stádium onemocnění:

Pokud je začátek nemoci spojený jen s nevýrazným zvýšením teploty, kolem 37.5 st.Celsia, nemocný může mít rýmu s krvácením z nosu, suchý, dráždivý kašel, pak je oním odpovídajícím lékem Ferrum phosphoricum 15 C. Frekvence podávání tohoto léku je taky pozvolnější - 5 granulí 3-5x denně.

Suchý kašel odpovídá, mírně zvýšená teplota také, tak mu nasazuji Ferrum phosphoricum 15 C a Oscillo a čekám, co bude dál. Další den vidím zlepšení, citlivost krku je však při kašli stále znát, pomáhám mu tedy Homeogenem. Ferrum i Oscillo dávám 3x denně, Homeogene též, doplňuji pečeným ovocným čajem s domácím medem a bio citronem. Nyní běží třetí den, Vašík je bez teploty, kašel téměř vymizel, rýma se nakonec nerozvinula. Dítko je veselé a hravé.

 

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 07:16

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze