Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

"Mamííí, viklá se mi zub!"

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

...zvolá prvňáček Adámek během psaní úkolů směrem k mamince a dodá "A je to ten trvalý!"

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Maminka zrovna vytahuje večeři z trouby, druhou rukou se snaží zachránit skleničku s vodou, po které se natahuje Adámkův mladší brácha. "To musí být mléčný zub“, odpoví, zachytí padající sklenku, zkontroluje Adámkovu písanku a honem nalistuje slabikář, aby to Adámek stihl včas na fotbal. Adámek svůj dotaz ještě několikrát zopakuje, až to maminka nevydrží a konečně se do té pusinky podívá a zjistí, že se mu viklá dolní jednička, která mu sotva narostla.

Adámek se přiznává, že se při hře s mladším bráškou trochu nepohodli a tak se stalo, že mu bráška bouchl kolenem do pusy. "Ale zas tak moc to nebolelo a vůbec to nekrvácelo…", dodává Adámek.

Co nyní čeká Adámka?

  • návštěva zubního lékaře, který rozhodne o dalším postupu. V tomto případě se jednalo o lehčí poranění, fixace zubu ani jiné ošetření nebylo nutné. Nicméně zub je potřeba šetřit a sledovat, k odumření může dojít i po lehčím poranění,
  • nějaký čas nebude moct na trénink,
  • kašovitá strava.

Může v tomto případě homeopatie urychlit hojení?

  • Ruta graveolens 9 C 3x denně 5 granulí - posílí závěsný aparát zubu
  • Arnika montana 15 C 3x denně 5 granulí - podpoří prokrvení v postižené tkáni

Tyto dva homeopatické léky začal Adámek užívat již v den úrazu. O dalším přůběhu léčby vás budeme informovat na našem Facebookovém profilu.

Další informace o úrazech zubů najdete v článku „Poranění zubů“ od stomatoložky MUDr. Ilony Ludvíkové.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.6.2020 21:12

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze