Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Ztratil jsem práci. Co bude teď?!

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Organizační změny mají v našem pracovním prostředí své stabilní místo. Stále se někde restrukturalizuje a zefektivňuje, ale důsledky jak pro ty, kteří ve firmě zůstanou, tak pro ty, kteří z ní odcházejí, bývají čím dál tím náročnější.

Ilustrační foto
Zdroj: freeimages

Pro ty, jež zůstávají, přibývá pracovních úkolů se stejnými termíny a stejnou pracovní kapacitou, zato se zvýšenou dávkou stresu. Jedinci, již odcházejí, bývají někdy vnímáni jako ti, kteří svým způsobem „vyhráli“, protože už nemusejí řešit narůstající množství úkolů. Na druhé straně ani jim není do zpěvu, protože je čeká situace, kdy „nikam“ nepatří.

BÝT BEZ PRÁCE – VÝHRA NEBO PROHRA?

Ráda bych se zaměřila na druhou zmíněnou skupinu pracovníků, a sice na ty, kteří na jedné straně „vyhráli“ a od současného zaměstnavatele odešli, ale čeká je spousta práce s hledáním nové práce. Někteří z těch, kdo se s touto situací setkali, si mohou vzpomenout na prvotní euforii, zvláště pokud odcházeli s odstupným. Toto nadšení ale šlo ruku v ruce s nepříjemnými pocity, které souvisejí s otázkami: Co teď mám dělat? Kam patřím? Z čeho budu platit složenky? Co vlastně umím? Co chci v další práci dělat? A kde tuto práci seženu? Zvládnu to?

Pokud se na tuto situaci podíváme očima homeopata, je lékem první volby pro tuto situaci Aconitum napellus 15 C (3x denně 5 granulí). Jedná se lék, který je vyrobený z matečné tinktury bylinky oměj šalamounek a hodí se pro všechny šokové situace a události, jež nás vyvedou z běžného životního konceptu. Tento lék na psychické rovině pomáhá jedinci, aby se znovu realisticky a racionálně podíval na svoji situaci a mohl zase začít přemýšlet s „čistou“ hlavou.

Pokud je situace ztráty zaměstnání psychicky spojena s pocitem neúspěchu, křivdy a prožitého silného pocitu méněcennosti či ponížení přichází v úvahu lék Staphysagria 15 C (3x denně 5 granulí). Tento lék pomůže jedinci předcházet tomu, aby se uzavíral do sebe, urážel se či byl vztahovačný.

Před časem mi telefonovala jedna moje klientka, ale když se mi na displeji telefonu objevilo její soukromé číslo, naskočilo mi v hlavě: „Proč mi nevolá z pracovního čísla?“ Její druhá věta, hned po tradičním „dobrý den“, mi vše potvrdila. Byla vyhozena. Byl to pro ni šok. Ještě před půl rokem byla povýšena a před měsícem na schůzce nejvyššího vedení byla vyzdvihována za skvělé prodejní výsledky. A teď? Bez práce! „A proč?“ zněla má otázka. „Změnilo se vedení a jsem pro ně moc dobrá,“ následovala její odpověď.

HLEDÁNÍ NOVÉ PRÁCE = NOVÁ PŘÍLEŽITOST SI ŘÍCI, CO CHCI VLASTNĚ JINAK!

Když zvládnete prvotní šokový stres, přichází druhá fáze, která je většinou charakteristická permanentním stresem a týká se hledání nové práce, nejprve však nastavení nových cílů. Psychologové práce radí, že v situaci, kdy přijdeme o práci, je v prvé řadě důležité si zachovat svůj denní režim. Jedná se o takové záležitosti, jako vstávat v daný čas, snídat, jak jsme zvyklí, a pak „jít do práce“, s tím, že prací je v této životní fázi právě hledání práce. A po práci si udělat prostor na své aktivity, které jsme zvyklí dělat během volného času. Důležité je tyto části dne nemíchat a mít čas na práci a čas pro odpočinek a regeneraci své psychiky.

Žádný projekt není úspěšný bez jasných cílů a plánů a jinak to není ani při hledání nového zaměstnání. Prvním a nezbytně důležitým krokem v této fázi je definování toho, co chcete a co rozhodně nechcete dělat. Někteří mají v této fázi jasno, jiným může pomoci psycholog, který pomocí psychologické diagnostiky osobnosti doporučí, které typy činností jsou pro ně vhodné, protože vyplývají z podstaty jejich osobnosti a půjdu jim „od ruky“. A na druhé straně pojmenuje druhy pracovních kompetencí, které nejsou v jejich osobnostním portfoliu a které je budou stát daleko více práce, aby v nich byli úspěšní.

Také pro fázi definování nových cílů může být nápomocná homeopatie. Podle vašeho reakčního způsobu může být vaším pomocníkem Gelsemium 15 C (3x denně 5 granulí), které vám na psychické úrovni pomůže vyrovnávat se s tím, že vás stres paralyzuje, bere vám sebedůvěru a snižuje vaši schopnost se soustředit. Na fyzické úrovni vám pomůže se slabostí ve svalech, třesem a emočním průjmem.

Druhou homeopatickou možností je lék Argentum nitricum 15 C (3x denně 5 granulí), který vám také pomůže při trémě, strachu a duševním přetížení, ale na rozdíl od předchozího léku na psychické úrovni pomůže uklidňovat nervózní, neklidné chování, unáhlenost, roztěkanost, ukvapenost, chaotický neklid a strach, že něco nestihnete udělat včas, doprovázený chaotickým jednáním.

Dobrý den, dostal jsem na vás kontakt a potřeboval bych poradit,“ ozvalo se v telefonu. „Určitě. A s čím bych vám mohla být nápomocná?“ odpověděla jsem. „Vyhodili mě a vůbec nevím proč.“

Když jsme si domluvili termín, zjistila jsem, že toto není první vyhazov, ale již opakovaný. Navrhla jsem udělat psychologickou diagnostiku, abychom zjistili, co je příčinou. Bylo toho více, ale jsem přesvědčená, že pokud můj klient najde to, co jsme definovali, že je pro něj to vhodné, vyhazování se už nebude opakovat.

Téma na příště: Je možné se s pomocí homeopatie lépe „prodat“ při vstupním pohovoru?

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Mgr. Lenka Vajsarová

Autor: Ing. Mgr. Lenka Vajsarovápsycholožka, homeopatka, www.HarmonieCelku.cz

Homeopatii vnímám jako úžasnou metodu pro celostní práci s jednotlivcem v rámci psychologicko-koučovacích sezení, které se zaměřují jak na pracovní oblast jedince, tak i na řešení individuálních psychických či psychosomatických záležitostí.

Mým pracovním mottem je pracovat s člověkem v jeho celistvosti. Zastávám názor, že pouze změna celku může vést ke změně částí.

V první části svého profesního života jsem se věnovala především firemnímu poradenství a psychologii v oblasti personálního řízení. Pro celostní pohled na jedince jsem později začala používat homeopatii a další metody pro odblokování stresu. V současnosti pracuji ve své soukromé psychologicko-homeopatické poradně www.HarmonieCelku.cz.

Vystudovala jsem ekonomii na ČVUT a psychologii na FFUK a později homeopatii na mezinárodní škole klinické homeopatie CEDH.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 14:29

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze