Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zásady zdravého hubnutí VI. díl - Chyby při hubnutí

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Někde jsem četla názor, že se obézní lidé chovají tak, aby obézními byli. Zní to krutě, ale pokud někoho obézního znáte, tak musíte souhlasit.

Ilustrační foto

Mají sedavé zaměstnání a nejsou schopni to změnit – samozřejmě po nich nikdo nechce, aby se z úředníka stal pošťák. Jejich kalorický příjem se blíží příjmu dřevorubce – ale smetany a másla se nemohou vzdát, protože „máslo a smetanu nenahradíš“. Každý večer si dají „decinku“ vína – ale láhev vypijí za dva takové večery…

Mohla bych jednoduše napsat, že nedodržují některou ze zásad, o kterých jsem již psala.

Já ale nechci, aby se někdo řídil zásadami, které někdo někde napsal. Vším, co jsem napsala, jsem se snažila vyjádřit snahu dát tělu to, co přirozeně potřebuje – jídlo v pravidelných intervalech, přirozený pohyb, spánek, „čisté“ potraviny i tekutiny. Nevymyslela jsem nic nového, všechno tady už bylo, všechno si můžete přečíst ve spoustě článků na internetu, v knihách i v některých časopisech.

O jedné chybě bych přesto chtěla napsat něco víc – a tou chybou je slovo dieta. Znám lidi, kteří při slově dieta dostávají hlad (ale také znám ženu, která byla v takové psychické zátěži, že jí při příchodu opilého manžela domů začal hlady bolet žaludek – bolel ne z hladu, ale ona to jako hlad cítila, a tak musela jíst).

Slovo dieta je na Wikipedii definováno takto: „Dieta je řízený příjem pokrmů a tekutin za účelem dosažení specifického cíle.“ Většina populace bohužel vnímá jako cíl snížení hmotnosti. V definici je však uveden specifický cíl. V dnešní době tím cílem bohužel není touha být zdravý, ale hubený. Každý člověk, i obézní, ví, že velká nadváha vede k celé řadě zdravotních rizik. A tak dietou myslíme zbavení se nadbytečných kilogramů (což je prioritou), v drtivé většině ale nepřirozenou a někdy i nebezpečnou cestou.

Nechci a ani nebudu psát o rizicích současných či minulých diet, které nabízejí nejrůznější časopisy a podle kterých hubnou naše i zahraniční celebrity. Nechci zklamat ani ty, kteří se rozhodli pro krabičkovou dietu. Uvědomte si prosím jedno – pokud připustíte slovo dieta, pak budete čekat na dobu, kdy dieta skončí, a vy se vrátíte zpátky do doby před dietou.

Budete-li mít štěstí a pochopíte, že to není ta správná cesta, vrátíte se na začátek jen jednou. Mnoho lidí ale tento systém „šup sem a šup tam“ praktikuje celá léta. Statistiky uvádějí, že 80 % klientů na dietě se nakonec vrátí k původním stereotypům i k původním kilogramům.

Zapomeňte prosím na slovo dieta stejně jako na dietní párky nebo dietní salám. Se zdravím, a o to nám přeci jde, nemá nic společného ani jedno.

Ať už je vaším prohřeškem špatný spánkový režim, málo pohybu nebo večerní mlsání, změňte to kvůli svému zdraví, kvůli tomu, že si vážíte svého těla a že se k němu chcete chovat s láskou a úctou.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 9.8.2020 09:49

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze