Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Aromaterapie a kojení

Autor: Mgr. Ivana Ašenbrenerová

Kojení je jistě ta nejpřirozenější věc, která existuje. Kojení je nejen zdravé pro miminko, ale také pro maminku. A navíc je levné a vždy po ruce. Ne vždy však musí ale probíhat bez problémů.  

Ilustrační foto

Je řada novopečených maminek, které se při prvním problému zaleknou a kojit přestanou. A to je škoda. Snažte se vždy každou nejasnost konzultovat s laktační poradkyní, dulou či porodní asistentkou a nepřestávejte při prvním nezdaru kojit. Co se týká aromaterapie v době kojení, není vhodné ošetřovat prsy éterické oleje, protože jejich vůně mohou být pro miminko nepříjemné a také by se mu mohly dostat do pusy. Miminko by mělo cítit především vůni své maminky a vůni mateřského mléka, takže nepoužívejte žádné parfémy. Ovšem vyhýbat se aromaterapii v době kojení také nemusíte, jen je nutné vědět, jak ji používat.

Trhlinky na bradavce (ragády): Téměř vždy za to „může“ nesprávná technika kojení, špatného přiložení či sání. To, zda kojíte dlouho či krátce, s poškozením bradavek vůbec nesouvisí. Aby došlo k poškození bradavky, k tomu postačí i jedno jediné nesprávné přiložení k prsu. Jako první tedy zkontrolujte techniku kojení a upravte polohu při krmení. Jako první se nabízí dítěti bolavý prs, pak ten zdravý. Po kojení bradavku ošetřete – dobrý je pupalkový rostlinný olej, můžete ji ošetřit i čistým rostlinným máslem karité.

Retence mléka (ucpaný mlékovod): I zde platí, že pokud dítě nesprávně saje, nebo když dítě „omezujete“, začne se mléko hromadit v prsech. Pak dojde k zarudnutí a zduření, což je velmi bolestivé. Často se objeví i horečka. Uleví vám studené obklady, obklady z tvarohu a použít můžete i speciální aromaterapeutický masážní olej, obsahující směs éterických olejů tea tree, levandule a heřmánku římského s pupalkovým a slunečnicovým olejem. Působí protizánětlivě a také proti bolesti. Masážní olej vtírejte krouživým pohybem do prsu, z vnější strany směrem k dvorci – vyhněte se bradavce a masírujte jemně!

Plísňová onemocnění: Svědí vás bradavky a dvorce? Pak jde zřejmě o kvasinkovou infekci. Postižená kůže je červená, lesklá a olupuje se. K léčbě se používá protiplísňová mast, důležitá je hygiena rukou a nutné je často vyměňovat vložky do podprsenky. Z éterických olejů pomohou: tea tree, manuka, citron, lemongras v rostlinném oleji tamanu. Opět pozor na přímé nanášení na bradavky!
 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr.  Ivana Ašenbrenerová

Autor: Mgr. Ivana Ašenbrenerovánovinářka a publicistka

Mgr. Ivana Ašenbrenerová vystudovala Fakultu sociálních věd UK v Praze, obor rozhlasová žurnalistika. Pracovala v Mladém světě, v týdeníku Překvapení, spolupracovala s ČT i TV Premiéra (nyní Prima) a v současnosti je redaktorkou časopisu Maminka. Je spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy, autorkou knihy Co dělat, když dítě... Zajímá se o psychologii, pedagogiku, zdraví a alternativní medicínu a vše, co se týká péče o dítě. Je matkou tří synů.

Motto: "Ještě nedávno jsem všechny neduhy, které se u mě i u mých dětí objevily, léčila pouze "klasicky". Neříkám, že jsem skalní odpůrce klasické medicíny, ale na druhou stranu si myslím, že není na škodu obohatit život jinou formou a jinými cestami. Každým dnem se stává aromaterapie víc a víc součástí mého života. Už teď vím, že mi pomohla v několika pro mě významných situacích, které bych dříve řešila jinak. Myslím, že bychom my ženy měly být více ženami a využívat toho, co nám příroda nadělila - třeba s pomocí aromaterapie. A když pro nic jiného, aspoň proto, že provoněný domov je mnohem krásnější." 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 21:07

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze