Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Aromaterapie a kojení
Autor: Mgr. Ivana Ašenbrenerová
Kojení je jistě ta nejpřirozenější věc, která existuje. Kojení je nejen zdravé pro miminko, ale také pro maminku. A navíc je levné a vždy po ruce. Ne vždy však musí ale probíhat bez problémů.

Je řada novopečených maminek, které se při prvním problému zaleknou a kojit přestanou. A to je škoda. Snažte se vždy každou nejasnost konzultovat s laktační poradkyní, dulou či porodní asistentkou a nepřestávejte při prvním nezdaru kojit. Co se týká aromaterapie v době kojení, není vhodné ošetřovat prsy éterické oleje, protože jejich vůně mohou být pro miminko nepříjemné a také by se mu mohly dostat do pusy. Miminko by mělo cítit především vůni své maminky a vůni mateřského mléka, takže nepoužívejte žádné parfémy. Ovšem vyhýbat se aromaterapii v době kojení také nemusíte, jen je nutné vědět, jak ji používat.
Trhlinky na bradavce (ragády): Téměř vždy za to „může“ nesprávná technika kojení, špatného přiložení či sání. To, zda kojíte dlouho či krátce, s poškozením bradavek vůbec nesouvisí. Aby došlo k poškození bradavky, k tomu postačí i jedno jediné nesprávné přiložení k prsu. Jako první tedy zkontrolujte techniku kojení a upravte polohu při krmení. Jako první se nabízí dítěti bolavý prs, pak ten zdravý. Po kojení bradavku ošetřete – dobrý je pupalkový rostlinný olej, můžete ji ošetřit i čistým rostlinným máslem karité.
Retence mléka (ucpaný mlékovod): I zde platí, že pokud dítě nesprávně saje, nebo když dítě „omezujete“, začne se mléko hromadit v prsech. Pak dojde k zarudnutí a zduření, což je velmi bolestivé. Často se objeví i horečka. Uleví vám studené obklady, obklady z tvarohu a použít můžete i speciální aromaterapeutický masážní olej, obsahující směs éterických olejů tea tree, levandule a heřmánku římského s pupalkovým a slunečnicovým olejem. Působí protizánětlivě a také proti bolesti. Masážní olej vtírejte krouživým pohybem do prsu, z vnější strany směrem k dvorci – vyhněte se bradavce a masírujte jemně!
Plísňová onemocnění: Svědí vás bradavky a dvorce? Pak jde zřejmě o kvasinkovou infekci. Postižená kůže je červená, lesklá a olupuje se. K léčbě se používá protiplísňová mast, důležitá je hygiena rukou a nutné je často vyměňovat vložky do podprsenky. Z éterických olejů pomohou: tea tree, manuka, citron, lemongras v rostlinném oleji tamanu. Opět pozor na přímé nanášení na bradavky!
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích