Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Aromaterapie a kojení

Autor: Mgr. Ivana Ašenbrenerová

Kojení je jistě ta nejpřirozenější věc, která existuje. Kojení je nejen zdravé pro miminko, ale také pro maminku. A navíc je levné a vždy po ruce. Ne vždy však musí ale probíhat bez problémů.  

Ilustrační foto

Je řada novopečených maminek, které se při prvním problému zaleknou a kojit přestanou. A to je škoda. Snažte se vždy každou nejasnost konzultovat s laktační poradkyní, dulou či porodní asistentkou a nepřestávejte při prvním nezdaru kojit. Co se týká aromaterapie v době kojení, není vhodné ošetřovat prsy éterické oleje, protože jejich vůně mohou být pro miminko nepříjemné a také by se mu mohly dostat do pusy. Miminko by mělo cítit především vůni své maminky a vůni mateřského mléka, takže nepoužívejte žádné parfémy. Ovšem vyhýbat se aromaterapii v době kojení také nemusíte, jen je nutné vědět, jak ji používat.

Trhlinky na bradavce (ragády): Téměř vždy za to „může“ nesprávná technika kojení, špatného přiložení či sání. To, zda kojíte dlouho či krátce, s poškozením bradavek vůbec nesouvisí. Aby došlo k poškození bradavky, k tomu postačí i jedno jediné nesprávné přiložení k prsu. Jako první tedy zkontrolujte techniku kojení a upravte polohu při krmení. Jako první se nabízí dítěti bolavý prs, pak ten zdravý. Po kojení bradavku ošetřete – dobrý je pupalkový rostlinný olej, můžete ji ošetřit i čistým rostlinným máslem karité.

Retence mléka (ucpaný mlékovod): I zde platí, že pokud dítě nesprávně saje, nebo když dítě „omezujete“, začne se mléko hromadit v prsech. Pak dojde k zarudnutí a zduření, což je velmi bolestivé. Často se objeví i horečka. Uleví vám studené obklady, obklady z tvarohu a použít můžete i speciální aromaterapeutický masážní olej, obsahující směs éterických olejů tea tree, levandule a heřmánku římského s pupalkovým a slunečnicovým olejem. Působí protizánětlivě a také proti bolesti. Masážní olej vtírejte krouživým pohybem do prsu, z vnější strany směrem k dvorci – vyhněte se bradavce a masírujte jemně!

Plísňová onemocnění: Svědí vás bradavky a dvorce? Pak jde zřejmě o kvasinkovou infekci. Postižená kůže je červená, lesklá a olupuje se. K léčbě se používá protiplísňová mast, důležitá je hygiena rukou a nutné je často vyměňovat vložky do podprsenky. Z éterických olejů pomohou: tea tree, manuka, citron, lemongras v rostlinném oleji tamanu. Opět pozor na přímé nanášení na bradavky!
 

Reklama: Oscillococcinum - Novinka - Výhodné rodinné balení!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr.  Ivana Ašenbrenerová

Autor: Mgr. Ivana Ašenbrenerovánovinářka a publicistka

Mgr. Ivana Ašenbrenerová vystudovala Fakultu sociálních věd UK v Praze, obor rozhlasová žurnalistika. Pracovala v Mladém světě, v týdeníku Překvapení, spolupracovala s ČT i TV Premiéra (nyní Prima) a v současnosti je redaktorkou časopisu Maminka. Je spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy, autorkou knihy Co dělat, když dítě... Zajímá se o psychologii, pedagogiku, zdraví a alternativní medicínu a vše, co se týká péče o dítě. Je matkou tří synů.

Motto: "Ještě nedávno jsem všechny neduhy, které se u mě i u mých dětí objevily, léčila pouze "klasicky". Neříkám, že jsem skalní odpůrce klasické medicíny, ale na druhou stranu si myslím, že není na škodu obohatit život jinou formou a jinými cestami. Každým dnem se stává aromaterapie víc a víc součástí mého života. Už teď vím, že mi pomohla v několika pro mě významných situacích, které bych dříve řešila jinak. Myslím, že bychom my ženy měly být více ženami a využívat toho, co nám příroda nadělila - třeba s pomocí aromaterapie. A když pro nic jiného, aspoň proto, že provoněný domov je mnohem krásnější." 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 17.6.2019 04:07

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze