Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Tržná rána u koně

Autor: Denisa Wawreczková

Jednoho zimního mrazivého večera (asi -20°C) nás zavolali ke koni, který si vážně poranil přední končetinu...

Ilustrační foto
Zdroj: freeimages

Starší starokladrubský valach měl velkou tržnou ránu na předloktí pod hrudníkem. Rána zasahovala opravdu dost hluboko, byly poškozeny i svaly. Museli jsme koně sedovat, ránu řádně ošetřit a zašít. Nyní následovalo to nejdůležitější – a to, aby se rána dobře zhojila. V takovém mrazivém počasí je hojení značně ztížené. Navíc byla rána lokalizovaná v oblasti, kde jsme ji nemohli dobře obvázat a krýt.

Existuje celá řada komplikací, které doprovázejí hojení ran u koní a se kterými je nutno počítat: prasknutí sešité rány kvůli masivnímu hnisání, tvorba abscesu, nadměrná tvorba granulační tkáně atd. Nasadili jsme antibiotika a homeopatika a doufali, že se rána zahojí.

Koni jsme zpočátku, asi 4 dny, podávali Arniku 15 C. Bohužel se rána koni stejně otevřela. Nasadili jsme proto lék Calendula 15 C 2-3x denně 5 kuliček. Tento lék je výbornou volbou pro velké TRŽNÉ rány, které se špatně hojí – „okraje rány nejdou spojit“. Koník dostával Calendulu po celou dobu léčby (3–4 měsíce), než se rána zhojila úplně. K tomu jsme občas, zejména ze začátku, přidali lék Pyrogenium 200 C (2x týdně), který je nazýván homeopatickým antibiotikem. Pokud nemrzlo, doporučili jsme ránu omývat měsíčkem zahradním (Calendula officinalis).

Díky zodpovědné péči majitele se nakonec rána krásně zhojila bez jakýchkoli následků. Takovéto rány se totiž často řeší dlouhodobou hospitalizací na klinice.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Denisa Wawreczková

Autor: Denisa Wawreczkovástudentka veterinární medicíny, studentka Mezinárodní školy klinické homeopatie CEDH

Od malička směřovaly mé krůčky k léčení a ke zvířatům. Klasická medicína pro mě tvoří pevný základ, který velice ráda obohacuji o alternativní metody. Jednou z nich je i homeopatie. Jsem velmi ráda,že jsem díky HLA s homeopatií v kontaktu již jako studentka veterinární medicíny. Mým životním mottem je zůstat neustále otevřená novým poznatkům. Příroda má neuvěřitelné léčivé síly, jen je potřeba se jim odevzdat...

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 02:25

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze