Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Náledí

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Když bydlíte na prudkém kopci jako já, náledí vás někdy donutí změnit celodenní plán - zrušit pracovní schůzku, nákup, odvoz dětí do kroužků…

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Minulý týden mě náledí v naší ulici překvapilo naprosto nečekaně večer cestou domů. Když jsem odcházela na cvičení bylo nad nulou a pršelo. Vracela jsem se pěšky, s nákupní taškou v ruce a když jsem to nejméně čekala , ztratila jsem rovnováhu a upadla jsem na koleno. Nic závažného, pouze drobná modřina.

Horší to bylo druhý den ráno, když jsem chtěla z postele vystartovat na zazvonění budíku. Trvalo dlouho než se mi povedlo své naražené koleno rozhýbat. Ještě, že svačiny dětem do školy lze chystat i v sedě.

Na své potíže jsem zvolila následující homeopatické léky:

Arniku - lék, který podávame u každého úrazu. Četnost podávání záleží na závažnosti poranění. V mém případě stačilo dávkování  3x denně pět granulí v ředění 9 C.

Rhus toxicodendron - pro tento lék je typická ranní ztuhlost a zlepšení pohybem. Podáváme u všech úrazů, kde je postižení vazů, šlach nebo kloubů.

Rutu graveolens - skvělý lék na natažené šlachy.

Náledí, led, hokej. Zrovna dnes jsem dva z uvedených léků (Arniku a Rutu) doporučovala nadějnému malému hokejistovi, reprezentantovi Slávie. Po náročném tréninku si stěžoval na natažené vazy v tříslech.

Přeji vám, milí čtenáři, ať vás na cestách náledí nepotkává příliš často a našemu malému hokejistovi, ať se mu na ledě dobře daří!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.3.2023 22:06

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze