Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Náledí

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Když bydlíte na prudkém kopci jako já, náledí vás někdy donutí změnit celodenní plán - zrušit pracovní schůzku, nákup, odvoz dětí do kroužků…

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Minulý týden mě náledí v naší ulici překvapilo naprosto nečekaně večer cestou domů. Když jsem odcházela na cvičení bylo nad nulou a pršelo. Vracela jsem se pěšky, s nákupní taškou v ruce a když jsem to nejméně čekala , ztratila jsem rovnováhu a upadla jsem na koleno. Nic závažného, pouze drobná modřina.

Horší to bylo druhý den ráno, když jsem chtěla z postele vystartovat na zazvonění budíku. Trvalo dlouho než se mi povedlo své naražené koleno rozhýbat. Ještě, že svačiny dětem do školy lze chystat i v sedě.

Na své potíže jsem zvolila následující homeopatické léky:

Arniku - lék, který podávame u každého úrazu. Četnost podávání záleží na závažnosti poranění. V mém případě stačilo dávkování  3x denně pět granulí v ředění 9 C.

Rhus toxicodendron - pro tento lék je typická ranní ztuhlost a zlepšení pohybem. Podáváme u všech úrazů, kde je postižení vazů, šlach nebo kloubů.

Rutu graveolens - skvělý lék na natažené šlachy.

Náledí, led, hokej. Zrovna dnes jsem dva z uvedených léků (Arniku a Rutu) doporučovala nadějnému malému hokejistovi, reprezentantovi Slávie. Po náročném tréninku si stěžoval na natažené vazy v tříslech.

Přeji vám, milí čtenáři, ať vás na cestách náledí nepotkává příliš často a našemu malému hokejistovi, ať se mu na ledě dobře daří!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 28.1.2022 00:56

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze