Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Domácí müsli tyčinky

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Přestože recept na zdravou pochoutku typu müsli tyčinek již na stránkách Světa homeopatie je, těchto dobrot a jejich obdob není nikdy dost! Proto i já se přidávám se svou troškou (víkendové zkušenosti) do mlýna.

Ilustrační foto
Zdroj: Radana Poděbradská

Jelikož jsem dnes našla v naší spižírně banány, které byly zralé tak akorát na snězení, ale nikdo zrovna neměl chuť, řekla jsem si: "Co takhle zkusit müsli tyčinky?" Mám je ráda, ale po pár neblahých zkušenostech jejich nákupu v obchodu jsem se jich vzdala.

Zabrouzdala jsem na internetu a dala pár receptů dohromady. Ořechy u nás nepřipadají v úvahu, malý je na ně alergický, rozinky nemá u nás rád nikdo, tak jsem modifikovala. Mohu napsat, že zpočátku jsem měla trochu obavy, co z toho bude a co na můj pokus řekne zbytek rodiny. A jak to dopadlo?

Můj recept vznikl spojením mnoha doporučení a byl ovlivněn tím, co doma zrovna bylo. Když mě totiž něco napadne, musím to zrealizovat HNED☺

150 g ovesných vloček
50 g kokosu
50 g třtinového cukru
banán
2 lžíce sezamových semínek
2 lžíce lněného semínka
100 g másla
3 lžíce medu

Postup: Ovesné vločky jsem opražila na sucho na pánvi, aby byly křupavější. Poté jsem je smíchala se semínky a kokosem. Na pánvi jsem rozpustila máslo, med a cukr a pak tuto směs smíchala se sypkými přisadami. Následně jsem tyčovým mixérem rozmixovala banán a vmíchala jsem jej do směsi.

Vzniklou směs jsem dala na plech na pečící papír a rozetřela do čtverce na výšku asi 1-1,5 cm. V troubě jsem pekla na 150 stupňů asi 15 minut, až začal vrch směsi zlátnout.

V některých receptech doporučovali krájet plát na tyčinky hned, někde až po ztuhnutí. První pokus o rozkrojení hned po vytažení z trouby se nejevil dobře, krájela jsem tedy až za studena.

Tři tyčinky jsem snědla hned, zbytek jsem raději zabalila a schovala a už se nemůžu dočkat zítřka. Příště peču rovnou z dvojité dávky!

Dobrou chuť přeje Vaše Radana.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2019 18:06

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze