Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Potrat a jeho psychické následky

Autor: MUDr. Kateřina Formánková

V dnešní době se o interrupci opět hodně diskutuje. Už jen z toho důvodu, že naše vyšetřovací metody dosáhly takového stupně, že je možné sledovat vývoj dítěte v děloze, takže víme, jak se plod chová a je-li ohrožen. Díky technické vyspělosti lze zachránit i děti, které se narodí např. už ve 25. týdnu těhotenství (možnost provést interrupci je dnes do 28. týdne).

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov

Homeopatie je metoda regulativní, takže má dobré výsledky u neplodnosti, opakovaných potratů, předčasných porodů. Dokáže však pomoci i ženě, která se z nějakého důvodu musela rozhodnout pro ukončení těhotenství, se všemi jeho fyzickými i psychickými důsledky. Prožitek ztráty dítěte, ať už cílené, či při spontánním potratu, je vždy hluboký. Na povrchu to může vypadat, že se nic neděje, ale v podvědomí ženy zůstává hluboká rána a kromě toho, zvláště u mladých dívek, často i strach, zda po prodělané interrupci bude možné někdy v budoucnu znovu otěhotnět.

Tento zákrok prožívá každá žena po svém, dle své povahy, zdraví ale i podpory v okolí. I když je homeopatie metodou individuální, lék se vybírá tzv. „na míru“, přesto lze vybrat některé základní léky, které jsou v případě nutného zákroku pro všechny ženy stejné:

 • Základním lékem na fyzické úrovni je lék Arnica montana 9 C, který podáváme 3x denně 5 granulí den před zákrokem a nejméně 2 týdny po něm. Lék působí na zhojení zranění sliznice, zmírňuje krvácení a zrychluje regeneraci.
 • Dalším lékem, který je nezbytný, je Staphysagria 15 C. Lék podáváme až po zákroku, 2x denně 5 granulí. Působí také na hojení zranění, ale nejen na fyzické úrovni. Je to lék, jenž pomáhá řešit všechny nepříjemné zákroky v genitální oblasti, které narušují intimní oblast ženy. Lék podáváme 10 dnů.
 • Dalším v pořadí je lék Phosphorus 9 C, který podáváme den před zákrokem (3x denně 5 granulí) a několik dnů po zákroku na krvácení. Pokud je krvácení v normě, můžeme lék vysadit za 2–3 dny.
 • Vzhledem k narkóze, i krátkodobé, která má špatný vliv na játra, podáváme po zákroku lék Nux vomica 9 C, jeden až dva dny 3x denně 5 granulí.

Na psychický stav ženy po zákroku vybíráme léky podle jejích pocitů:

 • Je-li žena plačtivá, podáváme lék Pulsatilla 15 C 3x denně 5 granulí až do normalizace stavu.
 • Pokud převládá hluboký smutek, který se ale většinou nemanifestuje slzami, podáváme lék Natrum muriaticum 15 C 3x denně 5 granulí.
 • U žen, které trpí strachem, můžeme už před zákrokem podávat lék Gelsemium 15 C 3x denně 5 granulí.
 • Pokud má žena panický strach, který ji přepadá náhle, podáváme lék Aconitum 30 C 2–3x denně 5 granulí.
 • Při špatném snášení bolesti a strachu z ní podáváme lék Chamomilla 15 C 3x denně 5 granulí.
 • Je-li žena po interrupci výrazně zesláblá, velmi unavená a nemůže se dostat zpět do kondice, podáváme lék Kalium carbonicum 9 C 3x denně 5 granulí několik týdnů až do normalizace stavu.
 • Při velké únavě spojené i s psychickým vyčerpáním a řadou dlouhodobých starostí, které často nemají řešení, podáváme lék Phosphoricum acidum 15 C 3x denně 5 granulí.

Po těchto zákrocích je vhodný delší odstup od dalšího těhotenství, aby mohlo dojít k dobré regeneraci organismu. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Kateřina Formánková

Autor: MUDr. Kateřina Formánkoválékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 31.10.2020 20:38

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze