Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Boule po kastraci! Co s ní?!

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Do ordinace vchází mladý pár s fenkou maďarského ohaře, všichni tři velmi nervózní. Začínám řeč, obvyklou otázkou: „Co Vás k nám přivádí?“

Ilustrační foto
Zdroj: freeimages

Fenka je 10 dní po kastraci na jiném pracovišti a tři dny po dobrání poslední dávky antibiotik. Má bouli na pravém boku. Majitelům se zdá, že boule stále roste. Fenku nijak nebolí, neškrábe si ji.

Při bližším vyšetření jde o fluktující útvar velikosti švestky v oblasti šestého mezižebří na pravé straně těla. Prohmatný, nebolestivý, bez temperace. Dle sonografického vyšetření je útvar naplněn tekutinou a rozdělen septy. Z mého pohledu se jednalo o postinjekční sterilní absces po aplikaci léčiv, protože se objevil až po dobrání antibiotik. Nejčastěji to bývá reakce na nějakou složku léčiva než na léčivo samotné.

Tady je velkým pomocníkem homeopatie.

Majitelům jsem do stříkačky namíchala směs homeopatických léků (koktejl) a doporučila jsem jim, aby směs podávali své fence do tlamy v režimu 2x denně. Na kontrolu jsem si je objednala za týden, ale nedorazili. Pouze mi zavolali, že se boule po třech dnech vstřebala a mají-li pokračovat v podávání homeopatického roztoku. Nebylo již potřeba.

Co směs obsahovala?

Silicea 15 C – posílení imunity, chronické hnisání

Thuya occidentalis 30 C – detoxikace organismu, nastartování imunity

Nux vomica 9 C – očištění organismu po předchozí antibiotické terapii, odstranění imunokomplexů

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 01:34

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze