Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Na Tři krále o krok dále...

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Starý rok je za námi a my se můžeme těšit na překvapení, která nám přinese ten nový...

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Cítíte také napětí a zvědavost? Každý rok na začátku ledna si prohlížím nový kalendář a vychutnávám si jeho prázdné stránky. Rozjímám nad tím, jak asi bude vypadat za rok. Co všechno bude napsáno na jeho stránkách? Kolik bude setkání s přáteli, kolik oslav, kolik radostných a kolik smutnějších dní... Abychom si mohli hned na první stránce "udělat fajfku", naplánujme si tříkrálové setkání. Tímto dnem končí vánoční období a my si tak můžeme spolu s blízkými více uvědomit, co všechno jsme mohli o svátcích prožít. Kdysi byl tento svátek posledním možným dnem ke koledování. Děti si určitě rády zazpívají i známou koledu My tři králové... A když jim dovolíme se za krále převléct, o zábavu je postaráno. Jako pohoštění můžete zkusit upéct TŘÍKRÁLOVÝ KOLÁČ. Je to plněný koláč z křehkého těsta, ve kterém je ukrytý "poklad". Ten, kdo dostane kousek koláče s ukrytým pokladem, se stává králem a bude ho štěstí provázet po celý rok.

Potřebujeme:
320 g hladké špaldové mouky
1 polévkovou lžíci cukru
trochu soli
220 g másla
vodu
oloupaná a nastrouhaná jablíčka
skořici
(med)
poklad - například fazoli nebo keramickou ozdobu (kometu, hvězdu...)

Postup:
Z mouky, cukru, soli a másla uhněteme těsto. V případě, že je těsto příliš tvrdé a husté, přidáme trochu studené vody. Těsto rozdělíme na dvě části. První vyválíme a vložíme do dortové formy. Na těsto vsypeme jablíčka, posypeme skořicí. Pokud máme kyselejší jablíčka, přidáme i trochu medu. Nezapomeneme vložit POKLAD! Na jablíčka položíme vyválenou druhou část těsta a kraje spodní a vrchní vrstvy spojíme (přitlačíme).
Pečeme na 180 °C do zlatova.

  • TIP: Když nahradíte špaldovou mouku pohankovou a kukuřičnou (nebo bezlepkovou směsí), budete mít koláč pro celiaky.
  • Koláč můžeme ozdobit korunkou z papíru.

Hodně štěstí a zábavy při hledání POKLADŮ po celý rok:-)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 06:58

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze