Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zásady zdravého hubnutí III. díl - Pohyb a cvičení

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Asi zklamu všechny milovníky diet a potravinových doplňků na hubnutí. Bez pohybu to nepůjde! Ani náhodou.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Můžete si to představit asi takto: Svaly jsou elektrárna a tuk je palivo. Tuky se spálí jenom svalovou činností. Samozřejmě můžete zhubnout, když přestanete jíst. Je ale jen otázkou času, kdy zase jíst začnete. Pak zjistíte, že je vaše původní váha zpět, nebo že je dokonce vyšší než dříve.

Při hladovění hubneme hlavně ze svalů, čímž se zcela cíleně připravujeme o onu elektrárnu, která nám pomáhá tuky spalovat. A tak sice vážíme méně, ale na úkor svalů. Tuků máme stále stejně. Když pak začneme normálně jíst, tělo si pro jistotu udělá větší zásoby než dříve, protože totiž neví, kdy zase přijde hladové období.

Princip zdravého hubnutí bez jo-jo efektu je jednoduchý – musíme spálit více kalorií, než kolik jsme jich přijali. A to jde nejlépe právě pohybem, který spálí tuky, vybuduje více svalové hmoty a navíc také zlepší náladu, posiluje srdce a cévní systém.

Stejně jako v jídle i tady je třeba používat rozum. Nemůžeme si myslet, že pokud denně osm hodin téměř stále sedíme, tak nás tři hodiny týdně v posilovně zachrání. Samozřejmě je to lepší než nic, přinejmenším se tak dobře odbourává stres, ale pro hubnutí je důležitý pohyb přiměřený a pravidelný, nejlépe každodenní. To jsou ty stále dokola opakované schody místo výtahu, vystoupit o zastávku dříve a zbytek cesty dojít pěšky, telefon nebo sklenice s vodou položená na vedlejším stole. Nejlepší je chůze, každý den půlhodinová procházka. Dejte si tu práci, podívejte se na internet a odměřte si třeba dvoukilometrovou vzdálenost od vašeho domu. Uvidíte, že to není vůbec daleko. Snažte se ty 2 kilometry ujít svižnou chůzí, při které se ale nezadýcháte. Nečekejte na jaro, až pokvetou stromy. Choďte každý den bez ohledu na počasí. Úplně nejlepší je vyjít v okamžiku, kdy máte na něco chuť – ne hlad, ale chuť.

A k tomu přidejte dvakrát týdně nějaké cílené cvičení - jógu, pilates, heat nebo kruhový trénink. Nikdy by vám ale při cvičení neměl chybět dech. Hlavně neseďte více jak hodinu v kuse na židli. Vstaňte, jen tak si zajděte do druhého patra a zpátky, udělejte pár dřepů, výponů na špičkách nebo kliků o zeď.

Já mám dnes štěstí. Je krásně, a tak se mi ty 2 kilometry půjdou moc dobře.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.1.2023 22:52

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze