Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bramborový salát bez brambor...?

Autor: Helena Vacovská Jankovcová

Vždy nás velmi potěší, když dostaneme od našich čtenářů nějaký zajímavý tip. Mezi naše věrné aktivní čtenářky patří i paní Helena, která nás inspirovala receptem na originální "bramborový" salát...

Ilustrační foto
Zdroj: Helena Vacovská Jankovcová

Zvládne ho opravdu každý. Polenta, cibule, hrášek, mrkev, celer, petržel, okurky, dýně Hokkaidó a sojanéza Nejprve si připravíme Nishime (více o Nishime). Na dno kastrůlku dáme trošku oleje (nedávám žádnou vodu, zelenina jí pustí dostatek sama), na něj pokrájenou cibulku, dýni, celer, mrkev a petržel, osolíme a přiklopíme pokličkou. Přivedeme do varu, ihned stáhneme plamen - úplně co nejméně na sporo a dusíme do změknutí cca 20 minut, ne více. Mezitím si nakrájíme jednu malou cibulku a na kostičky polentu. Na pánev dáme olej, nejlépe olivový a cibulku na něm orestujeme. Přidáme polentu a chvíli ještě restujeme společně s cibulkou. Hrášek uvaříme ve vodě do měkka (ten jsem dala zmražený, byl v "cukuletu"). Nakrájíme si okurky a vše společně propojíme spolu se sojanézou. Salát je vynikající, jak teplý, tak studený.

Dobrou chuť a když vyzkoušíte, budu ráda za zpětnou vazbu.

čtenářka Helena

 

Poznámka redakce: Paní Heleně velmi děkujeme a posíláme jí dárek. Pokud se s námi chcete také podělit o zajímavé recepty nebo jiné tipy, napište nám na náš facebookový profil nebo na e-mail redakce: info@svethomeopatie.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Helena Vacovská Jankovcová

Autor: Helena Vacovská Jankovcovánaše věrná čtenářka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 20:26

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze