Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bramborový salát bez brambor...?

Autor: Helena Vacovská Jankovcová

Vždy nás velmi potěší, když dostaneme od našich čtenářů nějaký zajímavý tip. Mezi naše věrné aktivní čtenářky patří i paní Helena, která nás inspirovala receptem na originální "bramborový" salát...

Ilustrační foto
Zdroj: Helena Vacovská Jankovcová

Zvládne ho opravdu každý. Polenta, cibule, hrášek, mrkev, celer, petržel, okurky, dýně Hokkaidó a sojanéza Nejprve si připravíme Nishime (více o Nishime). Na dno kastrůlku dáme trošku oleje (nedávám žádnou vodu, zelenina jí pustí dostatek sama), na něj pokrájenou cibulku, dýni, celer, mrkev a petržel, osolíme a přiklopíme pokličkou. Přivedeme do varu, ihned stáhneme plamen - úplně co nejméně na sporo a dusíme do změknutí cca 20 minut, ne více. Mezitím si nakrájíme jednu malou cibulku a na kostičky polentu. Na pánev dáme olej, nejlépe olivový a cibulku na něm orestujeme. Přidáme polentu a chvíli ještě restujeme společně s cibulkou. Hrášek uvaříme ve vodě do měkka (ten jsem dala zmražený, byl v "cukuletu"). Nakrájíme si okurky a vše společně propojíme spolu se sojanézou. Salát je vynikající, jak teplý, tak studený.

Dobrou chuť a když vyzkoušíte, budu ráda za zpětnou vazbu.

čtenářka Helena

 

Poznámka redakce: Paní Heleně velmi děkujeme a posíláme jí dárek. Pokud se s námi chcete také podělit o zajímavé recepty nebo jiné tipy, napište nám na náš facebookový profil nebo na e-mail redakce: info@svethomeopatie.cz.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Helena Vacovská Jankovcová

Autor: Helena Vacovská Jankovcovánaše věrná čtenářka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.6.2019 01:13

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze