Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Milí čtenáři...

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Za pár dní zapálíme v kruhu svých nejbližších čtvrtou svíčku na adventním věnci a popřejeme si radostné svátky. Při této příležitosti bych vám za redakci našeho portálu ráda poděkovala za veškerou podporu, kterou jste nám během uplynulého roku projevili.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Posláním našeho redakčního týmu je šířit informace o homeopatii a dalších netoxických metodách přírodní léčby mezi širokou veřejností a právě proto, že jsme "homeopatický" webový portál, nepostupujeme podle vzoru jiných portálů o zdraví, ale snažíme se být autentičtí a tvořit články šité “na míru“. 

Na míru lidem, kteří žijí v uspěchané době, ale přesto jsou ochotni se zamyslet nad svými zdravotními problémy a nečekají pouze na rychlé a snadné řešení. Na míru maminkám, které se k těhotenství, porodu a následně ke zdraví svých dětí staví zodpovědně a jsou ochotné zamyslet se nad následky nadměrného užívání chemických léků. Na míru pacientům z našich homeopatických ordinací...

Děkujeme vám za velikou pomoc při tvorbě tohoto webu, za to, že nám píšete o svých osobních zkušenostech s homeopatiky, posíláte nám náměty a povzbudivá slova. Bez vás, milí čtenáři, by to totiž nešlo! Také děkujeme uživatelům našeho Facebooku za užitečné komentáře, zdravé recepty a podnětné připomínky a čtenářům, kteří poté, co využili některou z našich poraden, dali našim lékařům, fyzioterapeutce nebo porodní asistence zpětnou vazbu. Potěšily nás a povzbudily samozřejmě i vaše děkovné maily.

Piště prosím dál, jsou to pro nás cenné informace a pomáhají nám pokračovat v naší práci nadále se stejnou chutí a radostí, jako když jsme tento projekt před třemi lety startovali.

V Novém roce pro vás chystáme spoustu nových témat ze světa homeopatie, soutěže o homeopatické knížky a léky, novou rubriku zaměřenou na zdravé krmení pro vaše psí miláčky a mnoho dalších překvapení.

Za redakci Světahomeopatie,

MUDr. Eva Kettmannová

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 07:13

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze