Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Milí čtenáři...

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Za pár dní zapálíme v kruhu svých nejbližších čtvrtou svíčku na adventním věnci a popřejeme si radostné svátky. Při této příležitosti bych vám za redakci našeho portálu ráda poděkovala za veškerou podporu, kterou jste nám během uplynulého roku projevili.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Posláním našeho redakčního týmu je šířit informace o homeopatii a dalších netoxických metodách přírodní léčby mezi širokou veřejností a právě proto, že jsme "homeopatický" webový portál, nepostupujeme podle vzoru jiných portálů o zdraví, ale snažíme se být autentičtí a tvořit články šité “na míru“. 

Na míru lidem, kteří žijí v uspěchané době, ale přesto jsou ochotni se zamyslet nad svými zdravotními problémy a nečekají pouze na rychlé a snadné řešení. Na míru maminkám, které se k těhotenství, porodu a následně ke zdraví svých dětí staví zodpovědně a jsou ochotné zamyslet se nad následky nadměrného užívání chemických léků. Na míru pacientům z našich homeopatických ordinací...

Děkujeme vám za velikou pomoc při tvorbě tohoto webu, za to, že nám píšete o svých osobních zkušenostech s homeopatiky, posíláte nám náměty a povzbudivá slova. Bez vás, milí čtenáři, by to totiž nešlo! Také děkujeme uživatelům našeho Facebooku za užitečné komentáře, zdravé recepty a podnětné připomínky a čtenářům, kteří poté, co využili některou z našich poraden, dali našim lékařům, fyzioterapeutce nebo porodní asistence zpětnou vazbu. Potěšily nás a povzbudily samozřejmě i vaše děkovné maily.

Piště prosím dál, jsou to pro nás cenné informace a pomáhají nám pokračovat v naší práci nadále se stejnou chutí a radostí, jako když jsme tento projekt před třemi lety startovali.

V Novém roce pro vás chystáme spoustu nových témat ze světa homeopatie, soutěže o homeopatické knížky a léky, novou rubriku zaměřenou na zdravé krmení pro vaše psí miláčky a mnoho dalších překvapení.

Za redakci Světahomeopatie,

MUDr. Eva Kettmannová

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.10.2019 20:10

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze