Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Proč nehubnu?!

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Proč se některým daří hubnout a jiným ne? Proč to jde zrovna těm, kteří to vlastně ani nechtějí?

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Blíží se Nový rok a s ním opět předsevzetí, mnohá zaměřená na hubnutí. Při takovém rozhodnutí je ale dobré si uvědomit, že hubnutí je běh na dlouhou trať. V našem těle existují krátkodobé hormonální regulační mechanismy, které regulují naši tělesnou hmotnost v horizontu týdnů, či měsíců. Když prožijeme víkend plný oslav a nemáme zrovna vlivem nejrůznějších diet „utažený“ metabolismus, pak z něj hned dvě kila nepřibereme. Právě tyto krátkodobé mechanismy se o to postarají. Stejně tak, omezíme-li krátkodobě příjem jídla, obvykle nezačneme hubnout hned, případně po obnovení příjmu jídla si tělo váhu rychle zase dorovná.

Pro hubnutí je potřeba zvýšit výdej energie a snížit příjem energie, a to v dlouhodobém horizontu. Dokonce není příliš těžké vydržet redukovat tělesnou hmotnost rok či dva, ale to ještě není zárukou úspěchu. Ukazuje se totiž, že dlouhodobé hormonální regulační mechanismy regulují naši tělesnou hmotnost v horizontu pěti let. Tedy, podaří-li se vám například po dvou letech dosáhnout vysněné váhy a v tu chvíli si řeknete, tak teď už nemusím, i po tak dlouhé době se může, a pravděpodobně bude, snažit vaše tělo vrátit se na váhu před dvěma lety.

Navíc, pokud je součástí hubnutí stresový mechanismus, produkuje naše tělo hormony, které hubnutí přímo blokují. Tedy hubnout s pocitem trýzně a odříkání se moc nevyplácí. Mnohem lepší je přepnout toto uvažování směrem k prevenci či řešení zdravotních rizik. Například - začnu něco dělat, protože mě bolí záda a musím brát léky na vysoký tlak. To je mnohem lepší, než hubnout jen z estetických důvodů a denně se vztekat, že to nejde. Jednoduše, zkuste přestat denně myslet na to, že musíte hubnout a radujte se z nově nabytých možností: zdravého a chutnějšího jídla, z více pohybu pro tělo a z aktivní relaxace v přírodě a pak to bude fungovat.

Moje tipy:

  • Pokud je stejný příjem jídla rozdělen přes den do více malých dávek, pak i při nezměněném kalorickém objemu začne tělo tuk do dvou měsíců uvolňovat ke spalování.
  • Hubnutí z vnější motivace – kvůli někomu druhému, pro někoho, je výrazně méně úspěšné, než hubnutí z motivace vnitřní – kvůli sobě.
  • Pokud se rozhodnou hubnout oba partneři v páru, pak je až o 50% větší pravděpodobnost úspěšného výsledku.

Všem držím palce!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 12:46

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze