Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Vánoční atmosféra

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Čím si ještě můžete navodit vánoční atmosféru? Miluji vůni hřebíčku a pomerančů, vůni perníčků a cukroví a také koledy. K těmto tradičním vánočním přípravám ještě s dětmi doma vyrábíme vánoční přáníčka.

Ilustrační foto

Jak jsem zjistila, není to v některých domácnostech pravidlem a několika kamarádkám jsem tímto nápadem zpříjemnila chvilky s dětmi. Proto jsem se rozhodla napsat i pro vás, naše milé věrné čtenáře, jak jsme letos dělali přáníčka u nás doma.

Většinou volíme formát A5, přeložený formát A4. Vždy se snažím, aby se na výrobě podílely obě naše děti a z přáníčka je krásně vidět, co které dítko malovalo. :-) Základem je obvykle namalovaný vánoční stromek. Jeden rok jsme vystříhali zuby na okraji horního listu přáníčka a z druhé strany k němu domalovali voskovkou druhou polovinu stromečku. Obvykle využijeme i lepidlo a posypání třpytkami. Letos se mi podařilo koupit jedno „vykrajovátko“ na papír. Kolem dokola jsme tedy vykrájeli andílky a ty vykrojené jsme pak na tmavý podklad nalepili, vypadá to moc hezky. Možnosti jsou různé od nalepených kostiček barevného papíru, které jsou jako dárečky, až po kousky vaty, které imitují sníh. K podpisu jsme letos přidali dovnitř přáníčka kytičku vytvořenou z otisku prstu každého z nás.

Věřím, že společnými silami vymyslíte ještě řadu dalších věcí a nasmějete se u toho stejně jako my.

Přeji krásné předvánoční dny a pokud jsou pro některé hektické, určitě nezapomeňte na homeopatické léky
NUX VOMICA a ARGENTUM NITRICUM.

Vaše Radana

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.7.2021 06:28

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze