Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Zásady zdravého hubnutí II. díl - Pitný režim

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Dostatek tekutin je zásadní nejen pro hubnutí, ale pro zdraví celkově...

Ilustrační foto
Zdroj: freeimages

Je to asi největší problém dneška. I když na ulici uvidíte spoustu lidí, zejména mladých, kteří chodí po světě s "petkou" v ruce. Bohužel v ní mají často slazené nebo ochucené nápoje. Nejlepší je však čistá voda, jen ta se počítá a jen ta pomáhá tělu vyloučit toxické látky.

Polévky, mléko, zeleninové ani ovocné šťávy se do celkového množství tekutin nepočítají.

Nejlepší je voda, ideálně pramenitá, ale k té se málokdo dostane. Můžeme si samozřejmě koupit vodu v PET lahvích, ale já se k nim přikláním jen výjimečně, a to kvůli plastům, které obsahují  chemikálie z plastů. Nezanedbatelný není ani důvod ekologický.

Na našem trhu je asi nejkvalitnější vodou voda Fromin, dále vody kojenecké,. U nich je však problémem již zmiňovaný plast. Co se týče "minerálek", pro celodenní pití nejsou vhodné, doporučuji vypít jen přibližně 2 dl minerálek denně.

Co se týká množství, je to samozřejmě individuální, ale pokud někdo nepije a říká, že žízeň nemá, je to zlozvyk a jeho organismus se na malý příjem tekutin pouze adaptoval. Pocit žízně jako takový už přichází v okamžiku, kdy jsou naše ztráty tekutin mimo normu.

TIPY:

  • Na každých 15 kg hmotnosti bychom měli vypít 0,5 až 0,7 l vody. To znamená, že člověk, který váží 62 kg, by měl vypít 2,1 – 2,8 litrů vody. Nejlepším indikátorem je barva moči, která by měla být světle žlutá.
  • Pít bychom měli po malých dávkách, ne najednou. Ráno, nalačno, bychom měli vypít půl litru čisté vody, nejlépe horké, převařené. Teplou vodu můžeme pít i během dne, zejména v zimě, kdy na studenou vodu chuť nemáme.
  • Odnaučte se pít při jídle nebo bezprostředně po něm, protože tím se ředí trávicí šťávy a trávení pak není tak účinné. NAOPAK - důkladně a pomalu žvýkejte, sliny se tak dobře promíchají s jídlem a pomohou trávení.
  • Pijte mezi jídly co nejvíce, mnohdy voda zažene „chuť na něco“.
  • Před spaním pijte jen málo, jinak může být váš spánek nekvalitní. Podráždíte si tím močový měchýř.
  • Naučte se pít vodu a naučte to i své děti. A stejně tak je naučte i vodu chránit a vážit si jí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.7.2019 07:12

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze