Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Náš kocour má sexuální problém. Pomůžete?

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Mladý kocour plemene Mainská mývalí žijící v domácnosti, budoucí chovný jedinec s velkými sexuálními chutěmi. Tak začíná příběh z ordinace veterinární lékařky Mirky Menclové...

Ilustrační foto

Tento problém byl řešen aplikací hormonálního preparátu ve formě implantátů pod kůži, dochází tak k reverzibilní nechirurgické kastraci samce (poznámka: účinek na tlumení receptorů v hypofýze a tím pokles hormonů potřebných k tvorbě testosteronu a spermatogenezi). Po první aplikaci je neplodnosti dosaženo do 6 týdnů a trvá nejméně 6 měsíců. S tím jsou spojeny i všechny vedlejší účinky související s kastrací – zmenšení velikosti varlat, zánik penisové kosti, zvýšení příjmu potravy. Ustává značkování močí, výrazný pokles sexuálního chování jako je pojímání, pohlavní pud a páření. Tento proces je vratný a účinek preparátu pomíjí po 6 měsících. V tu dobu kocour dosáhne dospělosti a může být již uchovněn.

K nám přicházejí na každoroční očkování. Při klinickém vyšetření zjišťuji nevyvinutí sekundárních pohlavních znaků – jako mohutnost, osrstění v oblasti krku a výrazné zmenšení varlat. Po otázkách na majitele zjišťuji příčinu – předchozí aplikace implantátu. Kocour v té době již rok po aplikaci implantátu bez obnovy sexuálních funkcí.

Pro stimulaci pohlavního systému pořídili kočičí družky, které se pravidelně říjí. Kočky si vzájemně hrají, ale i když se pravidelně mrouskají a nabízí se mu, nemá o ně žádný zájem, jen o hru s nimi. Chovatelka je již mírně zoufalá.

Navrhuji očistnou kůru organismu pomocí homeopatik. K tomuto účelu výborně poslouží vzestupná řada Thuya occidentalis. Začneme s ředěním 9 C, podáváme 5 granulí 1x denně, vybrat celou tubu a poté ředění 15 C stená frekvence podávání, také vybrat tubu. Nakonec přejdeme na ředění 30 C 5 granulí 3x týdně, taktéž vybrat celou tubu. Po dobrání homeopatik přijít na kontrolu.

Již při užívání nejnižšího ředění se začalo postupně měnit chování, poté došlo k postupnému zvětšování velikosti varlat a i zvyšování zájmu o své kočičí kolegyně. Na kontrole jsme udělali komplexní homeopatickou konzultaci a nyní dostává kocour svůj konstituční lék. Tak už jenom čekám, kdy mi majitelka oznámí, že se jim povedlo první nakrytí.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.6.2020 20:02

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze