Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bezlepkové perníčky

Autor: Redakce

Na čas adventu se každý rok obzvlášť těším! V kuchyni voní skořice, vanilka, kardamon, med a jehličí z adventního věnce. Děti už před pár týdny sepsaly seznam cukroví, které chtějí letos upéct. 

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

V pečení máme systém. Zadělám těsto, nechám ho odležet (pokud je potřeba) a děti si rozdělí, kdo bude které cukroví péct. Je to tak jednodušší - každý si čas pečení užije, v kuchyni se netlačíme a nedochází ke konfliktům (kdo vykrojil více perníčků a kdo měl méně těsta...).

Hned na první adventní neděli jsem zadělala první dvojitou dávku perníčků (zmizely do dvou dnů!!!). Jsou chutné a hned měkké. Recept mám vyzkoušený. Tyto perníčky peču, když máme "bezlepkovou" návštěvu.

Potřebujeme:
200 g kukuřičné mouky
200 g pohankové mouky
75 g másla
100 g třtinového cukru
2 PL medu
1 KL sody
2 KL skořice
1 KL mletého zázvoru
(skořici se zázvorem můžete nahradit perníkovým kořením)
1 PL lněného semínka (namočíme do asi 1 dl vody, necháme odstát)

Postup:
Smícháme mouky, cukr, sodu, koření, přidáme med, máslo a postupně přidáváme "vodu" ze lněného semínka. Vody přidáme tolik, abychom získali těsto "jako na perníčky". Vodu z lněného semínka nemusíme cedit, klidně ji tam můžeme přidávat i se semínky. Těsto necháme odležet do druhého dne, vyválíme zhruba na 0,5 cm a vykrajujeme tvary. Pečeme na 180 °C do zlatova.

  • TIP: Kukuřičnou a pohankovou mouku můžeme nahradit i jinou bezlepkovou moukou (i směsí).

Zkusila jsem použít 400 g žitné mouky a perníčky chutnaly výborně. Pozor - ze žitné mouky už nejsou bezlepkové!.
Perníčky jsou vhodné i při alergii na vaječný bílek.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 12.5.2021 20:19

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze