Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Rychlý jablečník

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Co chystáte upéct své rodině na víkend? Pokud se chystáte na hory a máte málo času, vyzkoušejte rychlý jablečník!

Ilustrační foto
Zdroj: freeimages

Pro nedostatek času a mojí energie, jsem zaúkolovala k pečení jablečné buchty tentokrát děti. Některé zvládnou jablíčka loupat, další dítě může strouhat, někdo rád váží a míchá. Ty starší, zvládnou všechno samy. Je to opravdu jednoduchý recept, děti ho zvládnou (možná) i bez dohledu a kontroly dospěláka. Vkládat do trouby, kontrolovat nastavení i stav buchtičky je už na rodičích - ať si děti neublíží!

Potřebujeme:
2 hrníčky špaldové mouky (může být hrubá)
1/3 hrníčku třtinového cukru
kypřící prášek
1,5 kg nastrouhaných jablek (raději více, ať nám první vrstva nezůstane suchá)
skořice
125 g másla

Postup:
Mouku, cukr a pečící prášek smícháme v misce, polovinu nasypeme na plech vyložený pečícím papírem. Na suchou vrstvu přijdou jablíčka a skořice a opět suchá směs, na kterou nasypeme nastrouhané máslo. Pečeme ve vyhřáté trubě na 200°C.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.6.2020 18:24

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze