Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Aromaterapie v šestinedělí

Autor: Mgr. Ivana Ašenbrenerová

Porod je na jedné straně završením devítiměsíčního období, kdy jste se těšila na narození miminka, na druhé straně přichází v šestinedělí řada problémů, které se musíte naučit zvládat.  

Miminko
Zdroj: Joan Kocur

V těle ženy probíhají hormonální změny, nastupuje laktace a s ní i hormonální výkyvy, které se mohou projevovat smutkem. Stejně tak tělo se začíná měnit a navracet se k původnímu stavu. Může vás bolet hráz (pokud došlo k nástřihu), může vás bolet jizva (pokud došlo k císařskému řezu), může se objevit bolest pánve a kostrče nebo se mohou vyskytnout potíže s dýcháním. Vhodnou kombinací bylinek, éterických olejů a hydrolátů (květových vod) můžete svému tělu poskytnout dostatek úlevy. Ideální samozřejmě je, pokud budete v tomto období i nadále v kontaktu se svou dulou nebo porodní asistentkou.

Jak na konkrétní problémy?

Bolesti hráze: při mírném poranění využijte gel nebo olej s obsahem levandule, heřmánku římského, šalvěje muškátové, tea tree či cypřiše. Při větších poraněních aplikujte sedací koupele s hydroláty levandule a heřmánku římského, které můžete také přikládat na hráz v obkladech.

Zmírnění poporodních bolestí: Vhodný je aromaterapeutický masážní olej z geránia, šalvěje muškátové, vavřínu a růžového dřeva. Bříško masírujte několikrát denně po směru hodinových ručenek. Po císařském řezu si jizvu jen jemně potírejte, aby se lépe hojila. K tomu se skvěle hodí rostlinné máslo karité s levandulí, masíčková mast nebo šípkový olej.

Pocity smutku a deprese: Hladinu hormonů pomohou normalizovat geránium, šalvěj muškátová nebo růže. V případě poporodní deprese pak pomáhá jasmín. Nejlepší formou aplikace je jemné ošetření obličeje, dekoltu a šíje jojobovým nebo šípkovým olejem.

Celková únava: Na únavu jsou vhodné posilující oleje, které dodají vitalitu, například rozmarýn (není vhodný pro ženy, které trpí vysokým krevním tlakem), zázvor, pačuli, borovice, citron. Určitě k tomu přidejte dostatek čerstvé zeleniny a ovoce a nezapomínejte na omega-3-mastné kyseliny (konzumujte brutnákový nebo pupalkový olej – a to 1 kávovou lžičku 4x denně).

Potíže se stolicí: Řada žen po porodu může trpět zácpou, takže je vhodná masáž bříška, opět po směru hodinových ručiček s přítlakem na sestupnou část tlustého střeva. Použijte následující směs: do 50 ml sezamového nebo mandlového oleje přidejte 10 kapek rozmarýnu, 5 kapek kardamonu, 2 kapky myrty, 2 kapky kmínu a 2 kapky fenyklu.

V šestinedělí jsou pak užitečné následující éterické oleje, které můžete bez obav používat – bergamot (skvělý na pocity smutku, zchlazuje, zklidňuje nervový systém a pomáhá obnovit apetit), geránium (harmonizuje emoce a vyrovnává hladiny hormonů), kadidlo (zklidňuje, uvolňuje a zpomaluje zrychlený dech), jasmín (dodává sílu a odvahu a posiluje vztah mezi matkou a dítětem) a levandule (pomáhá při vyčerpání a únavě, zklidňuje úzkost a nervové napětí). 
 

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr.  Ivana Ašenbrenerová

Autor: Mgr. Ivana Ašenbrenerovánovinářka a publicistka

Mgr. Ivana Ašenbrenerová vystudovala Fakultu sociálních věd UK v Praze, obor rozhlasová žurnalistika. Pracovala v Mladém světě, v týdeníku Překvapení, spolupracovala s ČT i TV Premiéra (nyní Prima) a v současnosti je redaktorkou časopisu Maminka. Je spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy, autorkou knihy Co dělat, když dítě... Zajímá se o psychologii, pedagogiku, zdraví a alternativní medicínu a vše, co se týká péče o dítě. Je matkou tří synů.

Motto: "Ještě nedávno jsem všechny neduhy, které se u mě i u mých dětí objevily, léčila pouze "klasicky". Neříkám, že jsem skalní odpůrce klasické medicíny, ale na druhou stranu si myslím, že není na škodu obohatit život jinou formou a jinými cestami. Každým dnem se stává aromaterapie víc a víc součástí mého života. Už teď vím, že mi pomohla v několika pro mě významných situacích, které bych dříve řešila jinak. Myslím, že bychom my ženy měly být více ženami a využívat toho, co nám příroda nadělila - třeba s pomocí aromaterapie. A když pro nic jiného, aspoň proto, že provoněný domov je mnohem krásnější." 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.7.2022 11:14

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze