Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Aromaterapie v šestinedělí

Autor: Mgr. Ivana Ašenbrenerová

Porod je na jedné straně završením devítiměsíčního období, kdy jste se těšila na narození miminka, na druhé straně přichází v šestinedělí řada problémů, které se musíte naučit zvládat.  

Miminko
Zdroj: Joan Kocur

V těle ženy probíhají hormonální změny, nastupuje laktace a s ní i hormonální výkyvy, které se mohou projevovat smutkem. Stejně tak tělo se začíná měnit a navracet se k původnímu stavu. Může vás bolet hráz (pokud došlo k nástřihu), může vás bolet jizva (pokud došlo k císařskému řezu), může se objevit bolest pánve a kostrče nebo se mohou vyskytnout potíže s dýcháním. Vhodnou kombinací bylinek, éterických olejů a hydrolátů (květových vod) můžete svému tělu poskytnout dostatek úlevy. Ideální samozřejmě je, pokud budete v tomto období i nadále v kontaktu se svou dulou nebo porodní asistentkou.

Jak na konkrétní problémy?

Bolesti hráze: při mírném poranění využijte gel nebo olej s obsahem levandule, heřmánku římského, šalvěje muškátové, tea tree či cypřiše. Při větších poraněních aplikujte sedací koupele s hydroláty levandule a heřmánku římského, které můžete také přikládat na hráz v obkladech.

Zmírnění poporodních bolestí: Vhodný je aromaterapeutický masážní olej z geránia, šalvěje muškátové, vavřínu a růžového dřeva. Bříško masírujte několikrát denně po směru hodinových ručenek. Po císařském řezu si jizvu jen jemně potírejte, aby se lépe hojila. K tomu se skvěle hodí rostlinné máslo karité s levandulí, masíčková mast nebo šípkový olej.

Pocity smutku a deprese: Hladinu hormonů pomohou normalizovat geránium, šalvěj muškátová nebo růže. V případě poporodní deprese pak pomáhá jasmín. Nejlepší formou aplikace je jemné ošetření obličeje, dekoltu a šíje jojobovým nebo šípkovým olejem.

Celková únava: Na únavu jsou vhodné posilující oleje, které dodají vitalitu, například rozmarýn (není vhodný pro ženy, které trpí vysokým krevním tlakem), zázvor, pačuli, borovice, citron. Určitě k tomu přidejte dostatek čerstvé zeleniny a ovoce a nezapomínejte na omega-3-mastné kyseliny (konzumujte brutnákový nebo pupalkový olej – a to 1 kávovou lžičku 4x denně).

Potíže se stolicí: Řada žen po porodu může trpět zácpou, takže je vhodná masáž bříška, opět po směru hodinových ručiček s přítlakem na sestupnou část tlustého střeva. Použijte následující směs: do 50 ml sezamového nebo mandlového oleje přidejte 10 kapek rozmarýnu, 5 kapek kardamonu, 2 kapky myrty, 2 kapky kmínu a 2 kapky fenyklu.

V šestinedělí jsou pak užitečné následující éterické oleje, které můžete bez obav používat – bergamot (skvělý na pocity smutku, zchlazuje, zklidňuje nervový systém a pomáhá obnovit apetit), geránium (harmonizuje emoce a vyrovnává hladiny hormonů), kadidlo (zklidňuje, uvolňuje a zpomaluje zrychlený dech), jasmín (dodává sílu a odvahu a posiluje vztah mezi matkou a dítětem) a levandule (pomáhá při vyčerpání a únavě, zklidňuje úzkost a nervové napětí). 
 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr.  Ivana Ašenbrenerová

Autor: Mgr. Ivana Ašenbrenerovánovinářka a publicistka

Mgr. Ivana Ašenbrenerová vystudovala Fakultu sociálních věd UK v Praze, obor rozhlasová žurnalistika. Pracovala v Mladém světě, v týdeníku Překvapení, spolupracovala s ČT i TV Premiéra (nyní Prima) a v současnosti je redaktorkou časopisu Maminka. Je spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy, autorkou knihy Co dělat, když dítě... Zajímá se o psychologii, pedagogiku, zdraví a alternativní medicínu a vše, co se týká péče o dítě. Je matkou tří synů.

Motto: "Ještě nedávno jsem všechny neduhy, které se u mě i u mých dětí objevily, léčila pouze "klasicky". Neříkám, že jsem skalní odpůrce klasické medicíny, ale na druhou stranu si myslím, že není na škodu obohatit život jinou formou a jinými cestami. Každým dnem se stává aromaterapie víc a víc součástí mého života. Už teď vím, že mi pomohla v několika pro mě významných situacích, které bych dříve řešila jinak. Myslím, že bychom my ženy měly být více ženami a využívat toho, co nám příroda nadělila - třeba s pomocí aromaterapie. A když pro nic jiného, aspoň proto, že provoněný domov je mnohem krásnější." 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 17:07

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze