Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Strollering, aneb cvičení s kočárky

Autor: Mgr. Petra Fišerová

Dobrý den, jmenuji se Petra a ráda bych se s Vámi podělila o zkušenosti se cvičením po porodu. Asi každá z nás má obavy z toho, jak rychle se po porodu dostane zpět do formy. Možností je několik od běhu, přes plavání, aerobic, cvičení doma a jiné. Já jsem si vybrala Strollering tzv. cvičení s kočárky.

Ilustrační foto
Zdroj: www.strollering.cz

Ráda se s Vámi o své zkušenosti s tímto cvičení podělím.

Jak už jsem výše napsala, jedná se o venkovní cvičení s kočárky. Kočárek Vám slouží jako cvičební pomůcka. V závislosti na prostředí a terénu lektorka vymýšlí jednotlivé cviky tak, aby byly co nejefektivnější. Čeho je potřeba a co musíte mít na takové cvičení s sebou? Důležité je, aby bylo hezké počasí. S sebou potřebujete kočárek s dítětem (možno i bez), karimatku, pití, svačinku a hračku pro děti. Velkou výhodou strolleringu je, že máte děti s sebou a tudíž nepotřebujete hlídání.

A jak strollering vypadá?

Nejprve, jako u každého aerobního cvičení, je třeba se zahřát. S kočárkem se jde obyčejná chůze, ta se střídá s chůzi v „polopodřepu“ tzv. kačka,  další obměnou jsou například běžky, což znamená, že krok prodloužíte. Až se řádně zahřejete, začíná být cvičení teprve zajímavé. Dle zkušeností lektorky, možností terénu a nálady dětí, se cvičí na karimatkách na zemi, kolem kočárku či s dětmi samotnými. Na karimatkách posilujete standardně jako v tělocvičně. U kočárku se fantazii meze nekladou. Můžete dělat například squaty (něco jako dřepy), skáčete „kankán“, kočárek za madlo nadzvedáváte, atd. Zajímavým zpestřením je obíhání či skákání kolem kočárků nastavěných do řady či kruhu. Šikovná lektorka dokáže využít ke cvičení věci, které po cestě potkáte.

Z mé zkušenosti například: sedly jsme na zídku a posilovaly břišní svaly nebo jsme zídku použily jako step, kdy jsme na ni stoupaly a zase sestupovaly. Věřte, že u toho se řádně zapotíte☺. Pokud jsou děti neklidné, když se „nedrncá“, tak je z kočárku vyndáme a cvičíme s nimi. Pro ně je to něco jiného a vy cvičíte se zátěží. Na konci cvičení se standardně protáhnete a pak můžete jít za odměnu třeba na kafe☺.

V současné době je v každém větším městě alespoň jedna lektorka a troufám si tvrdit, že jich bude stále přibývat. Já jsem si toto cvičení zamilovala a už teď se těším na jaro, až začneme zase „strollovat“. Pokud jste si po přečtení mého příspěvku řekly, že toto cvičení zkusíte, tak se podívejte na www.strollering.cz, kde se dozvíte další informace.

Přeji Vám krásné Vánoce a na jaře pohodové dny strávené se Strolleringem.

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Petra Fišerová

Autor: Mgr. Petra Fišerová

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 16:31

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze