Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Překvapení do botičky

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Mikulášská noc se pomalu blíží a rodiče už jistě přemýšlí, jak své děti překvapit: co jim do botiček nebo balíčků připravit. Tradice říká, že by Mikuláš měl být o ovoci, oříškách a sladkostech. Ale každé dítě se potěší i malému "nejedlému" dárku. A nyní všechny ekologicko - homeopatické rodiny pozor! Také je vám líto vyhazovat plastové tubičky od monokomponnentů?

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Můžete je využít na výrobu malého Mikulášsko-andělsko-čertovského dárečku pro své děti nebo kamarády.

Potřebujeme:
prázdné tubičky od monokomponentů
bílou, černou a červenou (hnědou) vlnu
kousek bílého a černého ovčího rouna
kus červené plsti nebo jiné látky
glitry
2 hřebíčky (koření)
oboustrannou lepící pásku
tavnou pistoli
větší žaludy nebo vatové kuličky (k dostání v obchodech s výtvarnými potřebami)
flitry, třpytivé korálky... na ozdobu
kousek krajky (pokud nemáte, na andělská křídla použijte papír)
černý a bílý chlupatý drátek (lze nahradit něčím jiným - fantazii se meze nekladou...

Postup:

  • ANDĚL - Tubičku od homeopatik celou oblepíme oboustrannou lepící páskou a omotáme bílou vlnou. Navrch tubičky přilepíme pomocí tavné pistole žalud - hlavičku. Z krajky vystřihneme křídla a přilepíme je. Andílka nazdobíme pomocí glitrů (svatozář), flitrů a všeho třpytivého, co doma najdeme. Pokud budeme chtít andílka pověsit i na vánoční stromeček, opět pomocí tavné pistole, přilepíme navrch hlavičky šňůrku.
  • MIKULÁŠ - Tubičku oblepíme oboustrannou páskou, a na ni přilepíme červenou plst. Hlavičku přilepíme stejně jako na andílka. Navrch hlavičky přilepíme malý trojúhelníček z červené plsti, na který namalujeme pomocí glitru kříž. Na hlavičku přilepíme kousek rouna nebo vaty jako plnovous. Z kousku bílého chlupatého drátku vytvarujeme biskupskou hůl a nalepíme ji na tělo Mikuláše.
  • ČERT - Postupujeme stejně jako u andílka, ale na omotávání použijeme červenou a černou vlnu (můžeme střídat a budeme mít pruhovaného čerta, nebo namotat do poloviny červenou a pak černou). Na hlavičku přilepíme dva hřebíčky hlavičkou dolů. Můžeme přilepit i černý nebo červený chlupatý drátek.

TIPY:

  • Tyto tři figurky mohou posloužit i jako Mikulášsko-adventní výzdoba. Pokud si andílků vyrobíte více, můžete je pověsit na vánoční stromeček. Udělejte si je třeba bílo-stříbrné, budou vypadat kouzelně.
  • Pokud vám stačí jenom vánoční ozdoby, nejdříve si do vršku udělejte dírku, provlečte přeloženou (například stříbrnou) nit, vršek nasaďte na tubičku a tu omotejte bílou vlnou a jenom ji nazdobte pomocí flitrů a jiných třpytek. Můžete si tak udělat i celou sadu v barvách, které se vám na stromečku budou líbit.
Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.7.2022 11:22

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze