Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Pomůcky pro posilování pánevního dna

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Přestože pro řadu žen je toto téma stále ještě tabu, k jiným už dorazily informace o pomůckách pro posilování pánevního dna. Jak se k nim postavit psychicky i fyzicky?

Ilustrační foto
Zdroj: Wikipedia.org

K dostání je pomůcek více, svým způsobem jde ale vždy o podobný princip – vložení předmětu do pochvy a aktivní stahování poševních stěn okolo předmětu.

Ukazuje se, že dříve dopručované posilování formou přerušování močení není úplně optimální, protože při této funkci se uplatňuje odlišná svalová souhra než při cílené aktivaci poševních stěn. Ano, některé ženy by teď mohly namítat, že formou přerušovaného močení cvičily a zaznamenaly úspěch. Pokud je pánevní dno opravdu velmi oslabené, pak jakákoliv aktivace přinese zlepšení stavu. Pokud se touto formou ale cvičí dlouho, můžete si tak vypěstovat naopak problémy s vymočením.

TIPY:

  • Na trhu je dnes například pomůcka firmy MEDIPUNKT, kdy vkládaný předmět má tvar koule se šňůrkou, na kterou se věší stupňující se zátěž. Koule jsou dvojí velikosti, přičemž cvičení s tou větší je jednodušší. 
  • Další pomůckou jsou vaginální tonizéry KEGEL opět s různými velikostmi a hmotností vkládaných cvičebních pomůcek. 
  • Jednou z možností je také využití Venušiných kuliček, při kterých dojde rovněž k aktivaci poševních stěn.

Všechny plní také úlohu podpory zpětné informace z oblasti pochvy, která je pro aktivaci pánevního dna velmi důležitá, jen to, o čem víme a co dobře cítíme můžeme dobře ovládat.

Pokud se rozhodnete pro využití některé pomůcky pro aktivaci pánevního dna je vždy velmi vhodné konzultovat toto cvičení s fyzioterapeutem, případně s edukovaným prodejcem pomůcky. Při cvičení je potřeba zaujmout optimální držení těla, které zajistí co nejlepší a nejefektivnější výsledek cvičení a zabrání vzniku nechtěných souhybů, např. v oblasti ramenních pletenců s následným přetížením a bolestí.

V každém případě je využití vaginálních pomůcek pro aktivaci pánevního dna doporučováno pro vysokou efektivitu a malou náročnost na cvičení, pár minut dvakrát denně zvládne určitě každá žena, která takové cvičení potřebuje. Tedy pokud je to možné, překonejte bariéry a cvičení vyzkoušejte.

S přáním pěkných dnů Radana.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 06:45

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze