Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Tenkrát v listopadu 1989

Autor: MUDr. Hana Váňová

Dnes slavíme svátek 17. listopadu. K němu se u nás v redakci neodmyslitelně pojí i článek MUDr. Hany Váňové o vzpomínkách na to, jak to bylo "TENKRÁT", 17. listopadu 1989. Užijte si dnešní sváteční den a zkuste zavzpomínat.

Ilustrační foto
Zdroj: Wikipedia.org

I mne v těchto dnech přepadly vzpomínky, jak to bylo tenkrát, před 25 lety v listopadu 1989. Vzhledem ke svému věku, dovolím si být i trochu sentimentální…

Mohu říci, že to bylo tenkrát, nejšťastnější období mého života. Měla jsem 2 malé děti (1985, 1987) a prožívala jsem obrovské štěstí, že budou žít svobodněji. Trochu jsem záviděla své nejmladší sestře, že mohla být tenkrát přímo na Václavském náměstí….

Celá naše rodina tenkrát byla v euforii, zvláště můj otec, který tvrdě doplatil za své aktivity v roce 1968. Samozřejmě z pohledu dnešních dnů to byla euforie přehnaná, ale nám dodala tenkrát obrovskou sílu a energii. Já jsem tuto energii z velké části celých těch 25 let investovala do homeopatie. Měla jsem i velkou osobní motivaci, protože můj tenkrát čtyřletý syn trpěl častými otitidami a enurézou. Věděla jsem, že jsou to následky komplikovaného těhotenství a těžkého porodu, ale neuměla jsem si s tím poradit. Ani moji kolegové lékaři neuměli účinně pomoci…

Začala jsem studovat všechny homeopatické kurzy, které se tenkrát v devadesátých letech v naší zemi konaly. A tenkrát byly Čechy křižovatkou snad všech světových homeopatických škol. Jezdili k nám Francouzi – lektoři školy CEDH (Centrum pro vzdělávání a výzkum v homeopatii se sídlem v Paříži), jejíž pobočka se u nás etablovala v roce 1992. Osobně jsem se setkala s charizmatickým tenkrát téměř devadesátiletým Jeanem Boironem, zakladatelem stejnojmenné firmy.

Ale byly to i jiné školy – anglická, rakouská, holandsko-indická… Byly to tenkrát zlaté časy: všichni lektoři se nám snažili nezištně předat své zkušenosti. Díky tomu, že mám tolik různorodých učitelů, mohu si dnes dovolit říci, že homeopatie je jen jedna, i když individuální přístupy mohou být odlišné.

Čas běžel dál… Skutečně běžel, protože aktivit bylo mnoho a stálo velké úsilí všechno stíhat. Syn se během jednoho roku homeopatické léčby zcela uzdravil a dnes je z něj pohodový mladý muž, který si našel v životě své místo. Dcera v podstatě nepoznala jiné léky než homeopatické.

Na druhou stranu to měly děti i manžel se mnou těžké, protože jsem mnoho víkendů trávila na homeopatických seminářích. Myslím, že dnes mi to už odpustili… Bez podpory mé úžasné rodiny by to určitě nešlo!!!

Když se ohlédnu, co se za těch uplynulých 25 let událo, zdá se mi to až neuvěřitelné: založení Klubu CESTY KE ZDRAVÍ pro mé pacienty (1990), založení Homeopatické lékařské asociace (2007), přednášky pro CEDH, přednášky na kongresech homeopatických i odborných lékařských (s homeopatickými tématy) doma i v zahraničí, autorské homeopatické semináře, články odborné i pro laickou veřejnost...

A samozřejmě ordinace: Do roku 2008 jsem pracovala jako obvodní lékař nabízející homeopatii i akupunkturu, od roku 2008 mám jen homeopatickou poradnu.

Díky za těchto 25 let, díky za to s kolika úžasnými lidmi jsem se v průběhu toho času mohla potkat. Vynasnažím se dál předávat své zkušenosti, protože homeopatie se „vyplatí“:

TI, KDO SE LÉČÍ HOMEOPATICKY JSOU NEJEN ZDRAVĚJŠÍ, ALE I SVOBODNĚJŠÍ!

---

Poznámka redakce: Článek byl sepsán v roce 2014.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Hana Váňová

Autor: MUDr. Hana Váňovápraktický lékař, odborník v homeopatii, akupunkturista, členka Rady HLA

MUDr. Hana Váňová je členka Rady Homeopatické lékařské asociace a členka Mezinárodní rady pro klinickou homeopatii Conseil d´orientation CEDH se sídlem v Paříži, lektorka CEDH (Mezinárodní škola klinické homeopatie pro lékaře) a jako praktická lékařka-homeopatka působí v Litovli.

Motto: "Homeopatii praktikuji více než 20 let. Již si bez ní svou lékařskou praxi ani běžný život neumím představit. Přináší mi velké uspokojení. Často jsem byla v minulosti bezradná v případech, kdy jsem pacienty, podle potřeby i ve spolupráci s kolegy specialisty, vyšetřila a neshledala žádnou závažnou diagnózu - výsledek zněl: funkční potíže. Dnes v těchto situacích předepisuji cíleně vybrané homeopatické léky se skvělým efektem.

Navíc homeopatika zkrátí rekonvalescenci po operacích, usnadní hojení úrazů, podpoří imunitní systém při virózách, účinně ovlivní akutní emoční poruchy. V těchto případech je mohou bez obav používat i poučení laici."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 00:58

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze