Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Když má rýmu homeopat. Ptám se svých kolegů...

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Letos mě podzimní rýma neminula, a protože ohrozila návštěvu babičky ze Slovenska, což jsou pro nás s manželem dva dny volna bez dětí, nasadila jsem všechny své zbraně hned u prvních příznaků - Oscillo, Nux vomicu, následně Kalium bichromicum, výplachy konvičkou s vlažnou slanou vodou, akupresuru na uvolnění ucpaného nosu a přínosních dutin, lipový čaj z vlastnoručního sběru a na noc aromaolej ze sibiřské jedle...

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

Obvykle nemám čas při čtyřech dětech o sebe tolik pečovat, ale tentokrát bylo hodně v sázce a vyplatilo se… Během této dvoudenní kúry nebo lépe řečeno štafety mě napadlo, že by mohlo naše čtenáře zajímat, jak se vlastně léčíme my, lékaři a zdravotníci propagující šetrné alternativní metody na tomto portálu. Zeptala jsem se svých kolegyň z týmu Svět homeopatie a spolu s vámi se těším na pestrou paletu jejich užitečných tipů k léčbě rýmy:

 MUDr. Věra Budková, pediatr, Homeopatická poradna Svět homeopatie:
„RÝMA? V podstatě mě nepotká celý rok. Ani svým dětem jsem nosní kapky nepodávala, nechtěly to tak. Při nejhorším jsem jim mazala pod nos Borozan, když už spaly - jen se zavrněly a to bylo vše, co jsem s nimi řešila, když měly rýmu. A já? Zásadně nepřetápím. V noci mám ve svém bytě teplotu maximálně 18,5 stupně, přes den ne více než 20,5. V ordinaci při poradně pro miminka topení pustím, ale opětně ho v ordinační místnosti na celý den vypínám, v přípravně je puštěné na polovic... Léčím se pouze a skutečně "jen" Oscillococcinem - zejména při fyzické, ale i psychické únavě, když jsem "TOP" a dále v případě, kdy je třeba větší nemocnost, tj. v chřipkovém období. Denně si pak vezmu jednu tubu na spaní po dobu 2-3 dnů a to stačí. Změnila jsem také svůj způsob spaní. Snažím se být v posteli do 22 hodin a dobře a dostatečně se vyspat. Každý den totiž vstávám v 6 hodin ráno. O víkendu pak nezapomínám na pohyb procházkou a radost z počínání... Je mi fajn."

 PhDr. Radana Poděbradská, Ph.D., fyzioterapeutka, Rehabilitační poradna Svět homeopatie:
„Když mám rýmu z homeopatických léků využiji nejčastěji v prvních dnech Sambucus nigra pro uvolnění nosní dutiny. V průběhu pracovního procesu pak často také Allium cepa, aby mi nekapalo z nosu:-)“

 MUDr. Ilona Ludvíková, stomatolog, autorka brožurky pro nastávající maminky:
„Sebe a všechny okolo léčím svým triem:
1. vyloučím mléko a mléčné výrobky ze stravy
2. piji hodně tekutin - černý čaj s citronem nebo bylinkové čaje. Manžel upřednostňuje mátový s medem, syn ibiškový
3. Oscillococcinum - první den tři dávky denně a pak jednu dávku denně po tři dny. Homeopatika volím podle situace: u kýchání a zimomřivosti Nux vomica 9 C 5 granulí každou hodinu po celý první den infektu, na pocit oteklé celé hlavy Apis mellifica 30 C stejně frekventně celý první den nebo Lachesis mutus 9 C při ucpaném nosu.

Na ostatní chřipkové příznaky - Paragrippe tablety. Pokud to neodezní do tří dnů, přidávám probiotika a z homeopatik pak Hepar sulfur 15 C 5 granulí třikrát denně a k večerní dávce přidávám Pyrogenium 9 C. Tahle kombinace je opravdu rázná a rychlá. Pouze v případě rýmy kombinované s oparem upřednostním lék Mezereum 15 C třikrát denně 5 granulí. Rekonvalescence je pak ve znamení léku Kalium phosphoricum 5 C při únavě s bolestí hlavy nebo Kalium muriaticum 15 C při přetrvávajícím zahlenění.“

 Bc. Romana Gogelová, porodní asistentka, poradna porodní asitentky Svět homeopatie:
„Pokud mne jen „ovane“ v začátku - vezmu si Oscillo, uvařím višňový čaj a do něj protlačím přes česnekovač zázvor a přidám med. Tahle kombinace mi momentálně opravdu moc pomáhá a ten zázvorový čaj je i moc chutný. Pokud už se cítím nemocná – postel!!!, bezinkový nebo majoránkový čajík + med, tymiánový krém (na čelo, spánky, hrudník, plosky nohou, slivovice 2x denně 1 štamprlka a Oscillo + Allium cepa na rýmečku v počátcích.“

 MUDr. Kateřina Formánková, pediatr, Homeopatická poradna Svět homeopatie
„Nejčastěji mívám rýmu alergickou, takže převládá Allium cepa composé, nebo Sabadilla, Poumone histamine, pokud mám rýmu hnisavou, většinou stačí Kalium bichromicum (ale to už jsem neměla ani nepamatuju). Samozřejmě při virové rýmě Oscillococinum. Do nosu nic nekapu, protože nosní kapky nesnáším, ale někdy si do nosu mažu výborný bylinkový preparát Nosní gel forte od Nobilisu.“

 Mgr. Alice Lapišová, psycholog, Poradna psychologa Svět homeopatie:
"Klasickou rýmu nemívám, vždy je to spíš nachlazení spojené s únavou. Takže ruším práci a zalehnu do postele. Nejdůležitější je pro mě 1. spánek - spím i 48 hodin v kuse. 2. přístup čerstvého vzduchu - mám vždy otevřené okno, na sobě mám teplou mikinu s kapucí a dvě peřiny - abych se vypotila, to mi přináší znatelnou úlevu a za 3. větší množství čisté vlažné vody na pití než obvykle. Z "léčiv" používám Oscillo od prvních příznaků, Vincentku do nosu, polykomponenty podle příznaků (Homeogene, Homeovox, Paragripe, Coryzalia), vařím si lipový čaj, někdy přidávám med a citron. Pokud se mi těžko dýchá používám Tymiánovou mast od Justu - mažu na hrudník (ne vždy ji ale snesu, je opravdu hodně silná). Pokud mám navíc pocit vnitřního chladu, udělám si odvar z čerstvého zázvoru s medem a citronem a dám si horkou lázeň nohou, přidávám do ní himalájskou sůl. Pokud bych klasické rýmy mívala, používala bych jako PREVENCI jógovou čistící techniku Jala Néti - proplachování nosu a dutin slanou vodou."

 MVDr. Lada Paulů, veterinární lékařka, Veterinární poradna Svět homeopatie:
„Co se týče rýmy, já na samostatnou rýmu moc netrpím. Když na mě něco leze, dám si Osciloccoccinum a vypařím si nohy. Pokud mě pobolívá v krku, tak si dám ještě propolis na cukr a když už mi je vážně chřipkově, tak Gelsemium 30 C.“

Za celý tým Světa homepatie přeji všem našim čtenářům, ať nás nepříjemná podzimní rýma mine!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.6.2020 23:06

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze