Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Můj týden s homeopatií

Autor: Lucie Nestrašilová

Já nevím jak Vy, ale já se s homeopatií potkávám v reálném životě téměř každý týden. Nevím, jestli je to tím, že mám k homeopatii blízko profesně, ale pomalu denně, jak se někde mihnu, už „visí“ homeopatie ve vzduchu. Nechci tvrdit, že s homeopatiky vyřešíte všechna trápení, ale těch akutních každodenních situací, s kterými si poradí, je tolik...

Ilustrační foto

Tak třeba tento týden:

Pondělí:
Volá mi kamarád, který má restauraci, že potřebuje něco pro svého kuchaře. Prošel všemi možnými vyšetřeními, na nic mu nepřišli a závěr byl „přepracování“. Dostal tedy 2 týdny volno, pomalu se vrací do práce, ale tentokrát nechce nechat nic náhodě a chce podpořit organismus. Nebo jen trošku vzpružit. Po konzultaci se známým lékařem-homeopatem doporučuji lék Kalium phosphoricum.

Jen vejdu do oné restaurace, pozdraví mě číšník Dan, má skleněné oči, evidentně není úplně v pohodě a něco se o něj pokouší. Vytahuji z kabelky tři dávky Oscilla a říkám: „A hned si jedno vezměte.“

Úterý:
SOS. Píše mi sousedka sms, že její dospělá dcera bojuje již třetí den s vysokými teplotami, které sice ustoupily, ale nahradily je šílené bolesti hlavy, které trvají již celý den. Dcera prý dostala 2 růžové pilulky, pak třetí podobného složení, ale nic nezabírá. Bolest je ukrutná, dospělé dítě z toho až pláče. Na to mi volá její muž, lékař: „Lucko, jsem sice spíše skeptik, co se týče homeopatie, ale už jsem té Barče dal toho tolik a nic nezabralo, že bych tu homeopatii přece jen vyzkoušel. Máš nějaký nápad? Já už jí další pilulku dávat nechci.“... Vzápětí mi popisuje dceřin stav. Do léčby se jako laik samozřejmě nepouštím, ale sedám k poradně Světa homeopatie a píšu rychle dotaz Věře Budkové, skvělé lékařce, která má ten den v homeopatické poradně službu.

Stručně za svého souseda píši: „Dcera měla 2 dny vysoké teploty, které ustaly, avšak nyní má velké bolesti hlavy. Mohla byste mi prosím doporučit nějaká homeopatika?

Je k večeru a rada přijde asi do hodiny: „Podejte Belladonnu 9 C 4xdenně 5 granulí a Gelsemium sempervirens 30 C 3x5 granulí, přidejte Oscillococcinum 2x1 tubu denně. Takto postupujte po 3 dny, dnes podejte léky ještě po hodině všechny, jak je napsáno, najednou nejméně 3x. Nejspíš se jedná o virózu. Ležte, pijte dostatek tekutin, dodržujte klidový režim. V případě, že teploty nepřejdou, vyhledejte lékařskou pohotovost k objasnění příčiny potíží. Přeji Vám pozitivní homeopatickou zkušenost.“ Věra Budková

Všechna uvedená homeopatika mám naštěstí doma, udělám balíček s popisem a vysílám staršího syna k sousedům...

A věřte – nevěřte, za dva dny mi přišla tato sms zpráva: „Tak už jsem fanynkou nejen Slávie, ale i homeopatik! To je kouzelný! Co to všechno umí? Zastavit krvácení? Naučit hokej? Uvařit polívku? Ať žijí kouzelná homeopatika a kouzelná Lucka! Děkuju! Jsem čupr jak rybka!

Zpráva, která mě potěšila...:-)

Středa:
Jeden ze starších synů nevstane ráno do školy. Tušíme nějakou lumpárnu, ale vyklube se z toho bolavá noha. Včera mu na tréninku někdo nastřelil nohu pukem. Dávám mu Arniku a Arnigel. Celý den zůstává doma.

Čtvrtek:
Ve čtvrtek vyráží syn do školy, odpoledne zkouší trénink. Na tréninku se opakuje scénář s nastřeleným pukem. To už nemůže být náhoda! Jelikož hokejová výstroj příliš volného místa na těle nenechá, puk naneštěstí přiletěl na stejné místo. Manžel pro syna jede, domů se dobelhá s již oteklou nohou. Nasazujeme opět Arniku...

Pátek:
Ten je teprve před námi. Ordinuji si "homeoffice". Zkusím nevylézat z domu ven a třeba ten den zvládnem i bez homeopatik☺

Přeji vám všem krásný víkend!

Lucie

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 7.7.2020 11:08

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze