Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Islandský lišejník

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Podzimní ochlazení s sebou často přináší rýmy, bolesti v krku, kašel... Pak stačí zavřít 20 dětí na pár hodin do třídy, přidat jedno "prskající" dítě a máme téměř zaručeno, že většina dětí si nějakého bacilka domů přinese také.

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

My jsme se z nachlazením potkali ještě v srpnu. První začala kašlat Dorotka ("Mamko, já už asi nebudu jíst, tolik zmrzliny" - řekla po prázdninách u babičky:-), dva dny po ní i Klárka a já. Průběh byl stejný. Nejdřív to bylo jenom takové ranní zakašlání, druhý den se kašel projevil o něco více. Dostala dávku Oscilla a čekali jsme, co se z toho vyklube. A vyklubalo se! Druhou noc začala Dorotka místo kašlání "štěkat". Nasadili jsme z homeopatik Spongiu (kašel byl dusivý, horšil se vleže, lepšil se teplým nápojem, Dori měla chraplavý hlas) a Droseru (štěkavý kašel, v záchvatech kašle byla Dorotka dušná - nemohla se skoro nadechnout). Homeopatika jsme podávali u nás osvědčeným postupem - rozpustili jsme léky do vody a podávali po lžičkách. Na druhý den stoupla i teplota. Tu se nám povedlo za den a půl "vyvonět a vyspat". Mazala jsme Dorotku levandulovým olejem. Z bylinné léčby se nám hodně osvědčil Islandský lišejník.

Jeho účinky jsou k nezaplacení! Lišejník má totiž antibiotické účinky, někdy se mu říká i přírodní penicilín. Výborně pomáhá při zánetech v ústní dutině (například začínající angíny), pomáhá zmírňovat potíže se žaludečními vředy (léčba helicobacter pylori) i zánětu žaludku, účinný je i při infekčních průjmech, zánětech sliznic trávícího traktu, stimuluje tvorbu žaludečních enzymů a tím povzbuzuje chuť k jídlu. Obsahuje i "sliz", který pomáhá při vykašlávání - je vhodný zejména při suchém kašli, protože na sliznicích dokáže vytvořit ochranný povlak a tím je zklidňuje. Bylinkáři ho proto doporučují k léčbě zánětů v dýchacím systému, dokonce i jako doplňující léčebný prostředek k léčbě astmatu.

Na konci září jsme plánovali odjet na víkend pryč. Přijeli jsme pro Jerguška před školu. Na první pohled jsme s manželem viděli, že není v pořádku. Sám řekl, že je zchvácený, škrábe ho v krku, pokašlává a má ucpaný nos. Tentokrát jsme sebou s manželem neměli nic z našeho obvyklého léčebného arzenálu. Cestou jsme se koupili sirup z lišejníku, šalvějové bonbony, grepy, vincentku, stříkačku a tea tree olej. Jergimu jsme začali proplachovat nos (Vincentku necháme vybublat, kápneme 2 kapky TToleje na cca 1 dl vincentky - nebo klidně slaného roztoku), pocucával bonbonky (šlo spíš o to, abysme zahnali neustálý pocit pálení a škrábání v krku), dostával sirup z lišejníku, snědl celý grep. Do rána se cítil lépe.

Jak si připravit léčivý nápoj z lišejníku?

1. Nejúčinnější je macerát - na šálek studené vody 1 čajová lžička lišejníku, macerujeme 6-8 hodin, mírně zahřejeme, procedíme, podáváme.
2. 1 čajovou lžičku lišejníku zalijeme vařící vodou, louhujeme 10 minut.

Co je nejdůležitější?

Nemoc je signál těla, že už nemůže a potřebuje nabrat sílu. Proto je dobré se u každého nachlazení a zchvácenosti zastavit, trochu si poležet a pak si s bylinkami, olejíčky a homeopatiky pěkně vystačíte:-)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 19:12

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze