Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Falešná březost trochu jinak

Autor: MVDr. Lada Paulů

O falešné březosti fen už toho bylo hodně řečeno. Ráda bych se s vámi podělila o dvě kazuistiky, které jsou méně obvyklé.

Ilustrační foto
Zdroj: Freeimages

Na ovlivnění chování se z homeopatických léků nejčastěji používá Pulsatilla (pro mazlivé, přítulné, ukňourané fenky), na druhém místě Ignatia amara (fenky mají tendenci zalézat, mohou kousnout, když pro ně majitel sáhne, často majiteli z/ničí byt, zlepší se rozptýlením). Na zastavení laktace se léčba doplňuje Lac caninem, případně Ricinem ve vysokém ředění.

Příběhy z mé praxe...

Prvním pacientem je tříletá fenka bavorského barváře. Za normálních okolností je veselá, přebíhá po místnosti, čuchá co kde je (jako většina loveckých psů), zvídavá. Teď má naběhlé vemínko, s produkcí mléka, je skleslá, smutná, na sebe spíše opatrná. V ordinaci se nechá vyšetřit, pomazlit od paničky, ale jen co má možnost, už se sune ke dveřím, kde netečně leží. Dostala Sepii 15 C 2x/den a Ricinus comunis 30 C 3-5x/den. Během týdne už to byla zase ona.

Pro Sepii je typická lhostejnost a vyhledávání samoty.

Druhou hrdinkou je pětiletá fenka australského ovčáka, cca 50 týden po nakrytí. Po spojení se chovala jako březí, zklidnila se, začalo se jí dělat bříško i vemínko. V druhé polovině březosti jako když otočíš. Začala být čilejší, neustále skáče na ostatní feny, tahá hračky. Na ultrazvuku byla vidět děloha, s mírně zvýšenou náplní, ale bez štěňat. Přezku měla mírně překrvenou, se slabým, vodnatým výtokem. V období říje a první měsíc po nakrytí byla fenka v kontaktu s jinou fenou, které uhynula štěňata. Laboratorní vyšetření prokázalo herpes virovou infekci. Podle mě fenka po nakrytí zabřezla, ale následkem herpesvirového onemocnění štěňata vstřebala. Nasadila jsem Thuyu 30 C 1x/den a Foliculinum 15 C 1x/den, s velmi dobrým efektem. Foliculinum fenka dostala v ředění 15 C, pro jeho regulační efekt na hormonální systém.

O Thuye chytré knihy píší, že se hodí pro starší, ustrašené feny, citlivé na vlhký chlad. Mě k volbě léku vedly zejména kopulační pohyby feny a vzpomínka na základní kurzy, kdy nám jedna z lektorek řekla, že „Thuya je posedlá dětmi“.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Lada Paulů

Autor: MVDr. Lada Paulůveterinární lékařka

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.10.2020 02:18

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze