Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak jsem si nevzala Cocculine

Autor: MUDr. Eliška Bartlová

Dlouho jsem si přála vidět na vlastní oči sopečný ostrov Stromboli. V září jsme strávili týden v italské Kalábrii a odtud je to na Stromboli jen kousek. Alespoň tak mi to na mapě připadalo...

Ilustrační foto
Zdroj: MUDr. Eliška Bartlová

Všem pacientům trpícím kinetózou zdůrazňuji, že při očekávání obzvlášť příhodných podmínek pro nevolnost při cestování je třeba, aby užili Cocculine již na noc před cestou. Sama jsem to, v rámci nadšeného očekávání zážitků neudělala...

Cocculine jsem užila až na lodi, která na ostrov Stromboli plula (jak jinak než za silného vlnobití) dvě a půl hodiny. Bez léku by to bylo hodně špatné již po pár minutách, takto jsem "vydržela" dvě hodiny - pak to přišlo - v okamžiku, kdy jsem přestala být ostražitá, vstala jsem a začala jsem sopku fotit na zadní palubě. Pak již jen nezadržitelná nevolnost, zvracení, závrať.. Mořská nemoc jako z čítanek..

Ten den nás ještě čekala cesta na další ostrovy Liparského souostroví. Vše jsem vydržela jen díky lékům, které jsem měla s sebou., ale cestovatelské zážitky samozřejmě nemám žádné. Zato jsem však potkala hodné lidi, kteří si mě uložili ve svém baru, kde jsem jim tři hodiny odpuzovala zákazníky.

Co to bylo za léky, které mi pomohly vrátit se zpět do hotelu a ne do nemocnice?

Bryonia - nevolnost, závrať, citlivost k pohybu a

Veratrum album - nevolnost, studené pocení, třes, pocit "sáhla na mě smrt"...

Další pomoc homeopatie byla nutná, když jsem si u místního vyhlášeného mistra zmrzlináře /Tropea/ dala cibulovou zmrzlinu /z tropejské vyhlášené fialové cibule/ a pan zmrzlinář mi do kombinace s ní doporučil olivovou... Cibulová byla velmi zvláštní, ale to by ještě šlo. Olivová - to byla chyba! Nux vomica opět nezklamala a rychle pomohla.

Poslední den pobytu manžela požahala velká medůza - Dapis gel jsem naštěstí měla po ruce. Přikládám foto při požahání (titulní foto), hodinu po aplikaci Dapis gelu (1.foto pod textem) a pak po třech dnech již doma (2. foto pod textem). Dapis velmi rychle ránu zklidnil, ale bylo nutné i podání Arniky na poranění a bolest. Byla to tak trošku z nouze ctnost, protože jak už to tak bývá, Apis mellifica ani Poumon histamine jsem s sebou nevzala. Ale Arnika je naštěstí trvalou součástí mé kabelky.

S cestovatelskými zážitky se s vámi podělila MUDr.Eliška Bartlová

 Hodinu po aplikaci DAPIS GELu

Stav pokožky 3 dny po aplikaci DAPIS GELu

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eliška Bartlová

Autor: MUDr. Eliška Bartloválékař, odborník v homeopatii, člen HLA

Homeopatii praktikuji od roku 1992 a od roku 2009 se věnuji pouze homeopatické praxi a pedagogické činnosti jako lektor CEDH -
Mezinárodní školy klinické homeopatie. To vše mne naplňuje radostí, neboť věřím, že přispívám k rozšíření povědomí o homeopatii a o jejích možnostech.
Motto: "Pokud máme mít v něčem jistotu, pak rozhodně v tom, že nikdy neexistuje pouze jediný prostředek k vyřešení nějakého problému." Georges DEMANGEAT

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.9.2020 09:15

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze