Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Podpora imunity pomocí rakytníku

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Po roce se na nás opět usmívají krásné oranžové plody Rakytníku řešetlákového. Je známý každému, kdo se aspoň trochu věnuje bylinné léčbě. Je skvělým imunostimulantem - i proto je dobré se těmito kyselými bobulkami pořádně "nacpat" právě se začínajícím podzimem.

Ilustrační foto
Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová

Jeho preventivní účinky jistě přivítají všichni, kdo se na podzim zdržují v uzavřených prostorách - dospělí v kancelářích, děti ve školkách a školách. Vyhnout se bacilům, to není jen tak! A když se navzdory prevenci přece jen nějaké zahlenění objeví, znovu obrátíme pozornost k rakytníku, který má i výborné odhleňující účinky. Na rakytníku si pochutnají i naše babičky a dědečkové. Rakytník totiž snižuje cholesterol, pomůže v prevenci infarktu i mrtvice a pokud je bolí klouby, pomůže rakytník i proti těmto bolestem. Díky obsahu vitamínů A, B, C, D, E, P pomáhají rakytníkové plody i s léčbou kožních onemocnění, vředů, gynekologických zánětů, zažívacích potíží a mají i protirakovinové účinky. Informace pro dámy - rakytníkový olej je využíván v kosmetice, protože působí proti vráskám, regeneruje pleť po poškození povětrnostními vlivy.

Jak naložit s nasbíranými plody?

Na našich stránkách najdete recept na rakytník v medu. Existují i další postupy - naložit plody do třtinového cukru, zmrazit, naložit do slivovice... A když ho máme dost, přidat několik plodů třeba do marmelády....

Rakytník v cukru

Potřebujeme:
plody rakytníku
třtinový cukr
zavařovací sklenice

Postup: Do čisté a suché zavařovací sklenice vrstvíme střídavě rakytník a cukr. Začínáme rakytníkem s tím, že poslední vrstvou bude cukr.

Dávkování: 4-5 plodů na lžičce spolu s cukrem denně. Cukr průběžně doplňujeme, ať je rakytník přikrytý cukrem.

Mražený rakytník

Plody rakytníku nasypeme do krabičky, zmrazíme a v případě potřeby požadovaný počet plodů rozmrazíme a podáváme.

Rakytník v alkoholu

Potřebujeme:
plody rakytníku
alkohol (slivovici, rožovky, meruňkovici....)

Postup: Do láhve nasypeme plody rakytníku - asi do čtvrtiny (nebo třetiny) a zalijeme alkoholem.

Dávkování: užíváme 5 ml denně.

Marmeláda s rakytníkem

Na můj letošní pokus jsem potřebovala: 8 švestek, 1 jablíčko, asi 1/2 cm zázvoru a 2 hrsti rakytníkových bobulí, pár zrníček soli.

Postup: Ovoce umyjeme. Švestky, jablíčko, zázvor a polovinu rakytníku dáme vařit se solí. Když se nám ovoce svaří asi na třetinové množství, přidáme zbylé rakytníkové plody a necháme projít varem. Nabereme do horké skleničky a zavřeme. Na 5 minut obrátíme dnem vzhůru, poté zabalíme do deky a necháme do druhého dne "vyspinkat". Do této marmelády nemí potřeba přidávat cukr, švestky ji přisladí dostatečně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.5.2022 20:22

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze