Rychlé rady
Víte, že ...
Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.
Napsali jste nán
- Homeopatie je úžasná léčba! Jako laik se s ní léčím více než 15 let! V současnosti v našem věku 75 let a 70 užíváme Oscillococinum a virózu zvládáme bezvadně!Měli by jej podávat ve všech důchodových zařízeních. Nechápeme, jak lidská hloupost nemá mezí. Němcová Vlastimila
- Můj syn měl v močovém měchýři bakterii, na kterou zabírají pouze jedny ATB podávané do žíly a my jsme se ji zbavili pomoci homeopatie. A na prdíky mu zabraly taky jen homeopatika. Homeopatie není jen placebo.Andrea Záhorcová
- Na bolest v krku nejčastěji používám Phytolaccu decandru a Lac caninum na levostranné bolesti.Adriana Nogová
- Na bolest v krku používám Homeogene, při chycených hlasivkách Homeovox. A samozřejmě na posílení imunity Oscillo.Veronika Moravcová
- Na bolest v krku jako první pomoc volím Homeovox a Oscillo.Radka Široká
Podpora imunity pomocí rakytníku
Autor: Mgr. Andrea Dovalová
Po roce se na nás opět usmívají krásné oranžové plody Rakytníku řešetlákového. Je známý každému, kdo se aspoň trochu věnuje bylinné léčbě. Je skvělým imunostimulantem - i proto je dobré se těmito kyselými bobulkami pořádně "nacpat" právě se začínajícím podzimem.

Zdroj: Mgr. Andrea Dovalová
Jeho preventivní účinky jistě přivítají všichni, kdo se na podzim zdržují v uzavřených prostorách - dospělí v kancelářích, děti ve školkách a školách. Vyhnout se bacilům, to není jen tak! A když se navzdory prevenci přece jen nějaké zahlenění objeví, znovu obrátíme pozornost k rakytníku, který má i výborné odhleňující účinky. Na rakytníku si pochutnají i naše babičky a dědečkové. Rakytník totiž snižuje cholesterol, pomůže v prevenci infarktu i mrtvice a pokud je bolí klouby, pomůže rakytník i proti těmto bolestem. Díky obsahu vitamínů A, B, C, D, E, P pomáhají rakytníkové plody i s léčbou kožních onemocnění, vředů, gynekologických zánětů, zažívacích potíží a mají i protirakovinové účinky. Informace pro dámy - rakytníkový olej je využíván v kosmetice, protože působí proti vráskám, regeneruje pleť po poškození povětrnostními vlivy.
Jak naložit s nasbíranými plody?
Na našich stránkách najdete recept na rakytník v medu. Existují i další postupy - naložit plody do třtinového cukru, zmrazit, naložit do slivovice... A když ho máme dost, přidat několik plodů třeba do marmelády....
Rakytník v cukru
Potřebujeme:
plody rakytníku
třtinový cukr
zavařovací sklenice
Postup: Do čisté a suché zavařovací sklenice vrstvíme střídavě rakytník a cukr. Začínáme rakytníkem s tím, že poslední vrstvou bude cukr.
Dávkování: 4-5 plodů na lžičce spolu s cukrem denně. Cukr průběžně doplňujeme, ať je rakytník přikrytý cukrem.
Mražený rakytník
Plody rakytníku nasypeme do krabičky, zmrazíme a v případě potřeby požadovaný počet plodů rozmrazíme a podáváme.
Rakytník v alkoholu
Potřebujeme:
plody rakytníku
alkohol (slivovici, rožovky, meruňkovici....)
Postup: Do láhve nasypeme plody rakytníku - asi do čtvrtiny (nebo třetiny) a zalijeme alkoholem.
Dávkování: užíváme 5 ml denně.
Marmeláda s rakytníkem
Na můj letošní pokus jsem potřebovala: 8 švestek, 1 jablíčko, asi 1/2 cm zázvoru a 2 hrsti rakytníkových bobulí, pár zrníček soli.
Postup: Ovoce umyjeme. Švestky, jablíčko, zázvor a polovinu rakytníku dáme vařit se solí. Když se nám ovoce svaří asi na třetinové množství, přidáme zbylé rakytníkové plody a necháme projít varem. Nabereme do horké skleničky a zavřeme. Na 5 minut obrátíme dnem vzhůru, poté zabalíme do deky a necháme do druhého dne "vyspinkat". Do této marmelády nemí potřeba přidávat cukr, švestky ji přisladí dostatečně.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.
Svet Homeopatie na sociálních sítích