Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Papierová nádobka

Autor: Mgr. Katarína Platznerová, Ph.D.

Přemýšlíte o originálním vánočním dárku? Nic nepotěší tak jako ten vlastnoručně vyrobený. Naše Katarína má pro vás tip na krásný květináč.

Ilustrační foto
Zdroj: Katarina Platznerová

Papierovú nádobku, alebo škatuľku si vyrobíme z obyčajných starých novín, ktoré roztrháme na kúsky a namočíme do vody.

Aby bola nádobka pevnejšia, môžeme priliať aj škrob. Rozmočenú masu postupne prikladáme na ľubovoľnú sklenenú nádobu, ktorá nemá zúžené hrdlo. Vždy ju silno pritláčame, aby z nej stieklo čo najviac vody, vďaka čomu sa na nádobu prilepí.

Na záver dáme na poobkladanú nádobu jednu tenkú vrstvu toaletného papiera a pritlačíme, aby sa na noviny prilnul (obr.3). Potom celý obal opatrne stiahneme ešte zamokra, alebo počkáme, až kým uschne (obr.4).

 

Okraj zahneme, alebo zarovnáme nožnicami. Po vyschnutí nádobu namaľujeme temperovými farbami (titulný obrázok). Môžeme použiť aj akrylové, ktoré sú po zaschnutí vodeodolné. Na škatuľku si môžeme zhotoviť podobným spôsobom aj vrchnák. Tento lacný papierový výrobok môžeme použiť na uschovanie rôznych drobností – šperkov, liekov a podobne. Ak v ňom sklenený pohár necháme, môžeme doň dať aj vodu a používať ako vázu.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Katarína Platznerová, Ph.D.

Autor: Mgr. Katarína Platznerová, Ph.D.učitelka na Gymnáziu

Autorka píše do slovenských časopisů pro maminky. Text na téma "Puberta" doplnila i tématickými obrázky svých studentů. Vyznává více "respektující" přístup k dětem, které se v období puberty nacházejí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.7.2020 22:05

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze