Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Papierová nádobka

Autor: Mgr. Katarína Platznerová, Ph.D.

Přemýšlíte o originálním vánočním dárku? Nic nepotěší tak jako ten vlastnoručně vyrobený. Naše Katarína má pro vás tip na krásný květináč.

Ilustrační foto
Zdroj: Katarina Platznerová

Papierovú nádobku, alebo škatuľku si vyrobíme z obyčajných starých novín, ktoré roztrháme na kúsky a namočíme do vody.

Aby bola nádobka pevnejšia, môžeme priliať aj škrob. Rozmočenú masu postupne prikladáme na ľubovoľnú sklenenú nádobu, ktorá nemá zúžené hrdlo. Vždy ju silno pritláčame, aby z nej stieklo čo najviac vody, vďaka čomu sa na nádobu prilepí.

Na záver dáme na poobkladanú nádobu jednu tenkú vrstvu toaletného papiera a pritlačíme, aby sa na noviny prilnul (obr.3). Potom celý obal opatrne stiahneme ešte zamokra, alebo počkáme, až kým uschne (obr.4).

 

Okraj zahneme, alebo zarovnáme nožnicami. Po vyschnutí nádobu namaľujeme temperovými farbami (titulný obrázok). Môžeme použiť aj akrylové, ktoré sú po zaschnutí vodeodolné. Na škatuľku si môžeme zhotoviť podobným spôsobom aj vrchnák. Tento lacný papierový výrobok môžeme použiť na uschovanie rôznych drobností – šperkov, liekov a podobne. Ak v ňom sklenený pohár necháme, môžeme doň dať aj vodu a používať ako vázu.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Katarína Platznerová, Ph.D.

Autor: Mgr. Katarína Platznerová, Ph.D.učitelka na Gymnáziu

Autorka píše do slovenských časopisů pro maminky. Text na téma "Puberta" doplnila i tématickými obrázky svých studentů. Vyznává více "respektující" přístup k dětem, které se v období puberty nacházejí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 19:22

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze