Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Lahodný cuketový perník z celozrnné mouky

Autor: Lucie Nestrašilová

Fakt, že zdravá strava je v životě člověka velmi důležitá, je čím dál více neoddiskutovatelný. Stále víc lidí přemýšlí nad tím, co jí. Jistě mi mnozí z vás potvrdí, že udělat změnu v jídelníčku celé rodině, je mnohdy nadlidský úkol. Já jsem se na tuto cestu vydala a protože to nemám vůbec snadné, snažím se hledat a zkoušet co nejrozmanitější recepty. Cílem je, aby výsledek nevypadal "zdravě" a aby byl co nejvíce lahodný.

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Kromě inspirace v nových i starších kuchařkách, listuji mnohými food blogy. Mým oblíbeným je Kitchinette, z nějž se u nás doma "chytil" tento skvělý cuketový perník. "Chytil" v tomto případě znamená, že záhy po upečení zmizel (a to dvakrát po sobě) a nikdo nepřišel na fintu s názvem "jíme zdravě". Pokud se doma potýkáte s podobným pokušením, vyzkoušejte ho. Dost pravděpodobně také uspějete:-) 

Potřebujeme:

130 g žitné celozrnné mouky

260 g pšeničné celozrnné mouky

250 g třtinového cukru

3/4 hrnku rostlinného oleje

3 vejce
700 g jemně strouhané cukety 

1 lžička sody na pečení

1 prášek do pečiva

2-3 lžíce pravého kakaa
vanilka (extrakt, semínka, vanilkový cukr)

1 lžička mleté skořice

1 lžička mletého nového koření

1-2 lžičky mletého zázvoru

1 lžička mletého kardamonu

špetka soli

kůra z jednoho bio citrónu
2-3 lžíce chia semínek

Postup:

Předehřejte troubu na 180°C (horkovzdušnou na 160°C).

Nastrouhejte cuketu na jemném struhadle. Šťávu, kterou pustí, neslévejte. V tomto receptu využijete cuketu úplně celou. Přidejte vejce, olej, semínka, citrónovou kůru a dobře promíchejte. 
V druhé míse smíchejte všechny zbývající “suché” ingredience. Následně obě směsi propojte a vzniklé těsto dejte rovnou na plech a do předehřáté trouby.
 Pečte 20-25 minut, záleží na formě, kterou použijete. Otestujte špejlí, nemělo by na ní zůstávat tekuté těsto, ale zároveň by neměl být koláč vysušený.

Dobrou chuť:-)

Zdroj: www.kitchenette.cz/clanek/178-hrnkovy-cuketovy-pernik

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 6.6.2020 20:01

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze