Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Kdy a jak začít cvičit po porodu?

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Ve své ordinaci často slyším dotazy týkající se cvičení po porodu. "Kdy můžu po porodu začít cvičit?", "Jak začít?"... Pojďme si o tom něco říct.

Ilustrační foto
Zdroj: freeimages

Po porodu obecně je možné začít cvičit prakticky ihned. Vždy je možno nalézt takovou intenzitu, frekvenci a druh cvičení, který je akceptovatelný. V prvních chvílích je samozřejmě každá maminka šťastná ze svého krásného miminka a potřebuje si odpočinout, což je v tu chvíli nejdůležitější. Až se budete moci na chvíli zastavit a lehnout si jen tak, můžete začít s jednoduchým dechovým cvičením. V lehu na rovné podložce si položte ruce na břicho a při nádechu vyzkoušejte, zda můžete břišní stěnu rozšířit, tedy jestli dokážete své ruce břichem trošku nadzvednout. Dech nezadržujte, pouze jej pošlete do břicha. Opakujte 10x. Cvičení nesmí v žádném případě bolet. Pokud je leh na rovné podložce pro vás nevyhovující, pak si hlavu a ramena klidně v prvních dnech podložte. Vždy se však snažte postupně dostat do rovného lehu, protože v období těhotenství dochází vlivem rostoucího bříška obvykle k „vyhrbení“, na jehož napřímení je potřeba začít pracovat co nejdřív.

Rovná poloha vleže na zádech je důležitá obzvlášť pro ženy po císařském řezu, polohujte se postupně a z rovného lehu se velmi zaradujte. Po císařském řezu je také velmi vhodná poloha vleže na břiše. Její zařazení se časově v různých nemocnicích liší, ale obvykle, pokud je porod a hojení bez potíží, je tato poloha zařazována od pátého dne po porodu. Limitem často bývají bolestivá prsa, ale zkuste to aspoň na chvíli, velmi se vám uleví v oblasti zad.

Co nejdřív je vhodné začít také s cévní gymnastikou, nohy můžete polohovat na peřinu a provádět kroužky v kotnících a střídavé krčení a narovnávání prstů, pomůže vám to zbavit se otoků dolních končetin.

S aktivací břicha není potřeba příliš spěchat, zpočátku pouze přes břišní dýchání, břicho se aktivuje i tak při každé změně polohy a při péči o miminko. V šestinedělí jsou vhodné spíš komplexní cviky, jakými jsou protahování, břišní dýchání, či jen pohyby rukou vleže. Po ukončení šestinedělí je možné postupně zařadit cílené cvičení na břicho, optimální je nechat si poradit fyzioterapeutem. V každém případě zpočátku stačí 3-4 opakování spíš vícekrát za den než jednou denně čtvrt hodiny.

Velmi důležitá je péče o jizvu. Po císařském řezu, pokud hojení probíhá v pořádku a lékař vám nedal žádné omezení, jizvu umývejte a dotýkejte se jí, nejdřív lehce. Kontakt s jizvou by neměl vyvolávat bolest. Po vytažení stehů jizvu pravidelně masírujte, povrchově i hlouběji. Vhodné je použít některou z doporučovaných mastí či krémů pro ošetření jizvy, ale neméně důležitý je také kontakt vaší ruky s jizvou BEZ MASÁŽNÍHO PROSTŘEDKU, protože ten je přirozený a ten tělo potřebuje opět zažít. Jizvu si můžete lehce hladit, poklepávat nebo více tlačit do hloubky. Měli byste přitom cítit tah, ale ne bolest.

Těm, kteří právě prožívají toto krásné období přeji hodně radosti. Vaše Radana.
 

 

Reklama: Oscillococcinum

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 23.4.2021 04:51

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze