Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jste těhotná? Víme, co je vhodné v tomto období jíst!

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Přemýšlet nad tím, co je v období těhotenství vhodné jíst, má podle mne velký význam. Pro maminku a hlavně pro dítě. Některé maminky jídlo vůbec neřeší, případně si koupí nějaký potravinový doplněk, jiné naopak prožívají stravu až moc. Nejlepší je zachovat si zdravý selský rozum.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Pokusím se tedy ve svém článku vystihnout konkrétní rady, podle kterých by se měly nastávající maminky řídit.

  • Únava v těhotenství - zejm. v jeho začátku, je do určité míry normální, protože i když je těhotenství fyziologický stav a žena je na něj dostatečně vybavena, je to stav „jiný“, energeticky náročný, provázený velkými změnami. Určitě však lze s únavou bojovat pomocí homeopatických léků - China 9 C, 3x denně 5 granulí nebo pomocí Bachových květových esencí - esence Olive, č. 23. Nemá cenu se přemáhat, je fajn, když si můžete během dne odpočinout.
  • Pitný režim - dbejte velmi důsledně na pitný režim, pijte čistou vodu, pokud vám vadí studená voda, tak ji klidně ohřejte a pijte teplou. Nemusíte se vůbec bát, že by vám po ní bylo špatně, nebo že byste z ní mohly mít průjem. Nejlépe je pít často po malých dávkách. Je to i dobrá prevence pocitů na omdlení. Pokud jsou pocity nevolnosti intenzivní, zkuste homeopatickou specialitu Cocculine – je sice určena na potíže s cestováním, ale jsou v ní i léky na „motání“ hlavy.
  • Omezte cukry - to je dobrá volba. Nejen kvůli kvasinkové infekci. Na perigenitální ekzém vyzkoušejte lék Croton tiglium 9 C, 3x denně 5 granulí. Z lokálních mastí mám dobrou zkušenost se Sudocrem nebo tekutým pudrem bez alkoholu (trochu ho zřeďte vodou - na dlani udělejte řidší pastu). Výborné jsou také sedací koupele ve slabém roztoku hypermanganu (jen slabě růžový odstín) nebo v bylinkách (kontryhel, majoránka). Cukry nejsou vhodné pro nikoho, protože překyselují organizmus a způsobují kolísaní hladiny cukru v krvi. Na druhou stranu byste měly mít při sobě vždy něco sladkého, protože vám může hladina cukru rychle klesnout, což může způsobit motání hlavy nebo náhlou silnou slabost. Doporučuji vám kousek kvalitní čokolády bez palmového tuku (kakao, kakaové máslo, cukr), dobré jsou i ořechy v hořké čokoládě – ale u takových výrobků většinou nevíte, jaká čokoláda byla použita a z čeho je. Výjimkou jsou podobné sladkosti zakoupené v prodejnách zdravé výživy, kde si lze vybrat správné produkty. Myslím si, že když nebudete utrácet za obyčejné sladkosti, můžete si dražší sladkost dovolit (jen je třeba ji jíst postupně).
  • Jídelníček - zcela a úplně zapomeňte na uzeniny, tavené sýry, plísňové sýry, konzervy (včetně rybích), kečupy, hořčici a podobná dochucovadla, všechny polotovary a instantní potraviny. V tomto ohledu buďte nekompromisní a neposlouchejte výborné rady o tom, že si tělo samo řekne, co potřebuje, a proto si "můžete" dát colu nebo hamburger. To se ozývají jen naše zlozvyky. Nemá to nic společného s tím, co tělo potřebuje.

Základy běžného zdravého jídelníčku, který se nijak neliší od jídelníčku pro těhotné ženy nebo pro děti:

  • Snídaně - vždy teplá, protože rozehřeje trávicí oheň a dovolí, aby se energie z jídla v organizmu „distribuovala“ správně. Nejlepší jsou obilné kaše. I ti, kdo na ně nejsou zvyklí, se je velmi rychle naučí jíst. Můžete si je vařit sama, nebo si můžete koupit kaše instantní. Kupujte je ve zdravé výživě – výborná je celozrnná rýžová, špaldová, jáhlová, pohanková, ovesná. Jsou velmi rychle hotové, můžete je dochutit máslem, medem, ovocem nebo kompotem.
  • Svačina č. 1 - dejte si ovoce, vhodnější je ovoce dušené nebo pečené, protože způsobuje méně často alergie. Dejte ovoce večer na chvíli do trouby a svačinu máte hotovou. Zažene chuť na sladké, dodá vodu i vitaminy.
  • Oběd - k obědu si dejte vždy porci zeleniny, sezónní, dušenou nebo syrovou, jak ji máte nejraději. Maso doporučuji 3x týdně, jednou týdně rybu. Nemusíte mít maso každý den, je to zbytečné. Vyhýbejte se kuřecímu masu – je hormonálně ošetřené, navíc plné antibiotik. Pokud nemáte ráda červené maso, pak volte maso krůtí.
  • Svačina č. 2 - dejte si čistý bílý jogurt (NE Danone), nejlépe český, klidně smetanový. Do něj si dejte lněné semínko (nejlepší prevence zácpy), ovoce, med nebo domácí marmeládu.
  • Večeře - zeleninová polévka, kaše, tvarohová pomazánka, dušená zelenina s přílohou (pololoupaná rýže, kuskus - nejlépe celozrnný, brambory vařené ve slupce), domácí buchta (bílou mouku nahraďte alespoň z půlky moukou celozrnnou).

Pokud byste trpěly jakýmikoli zdravotními problémy (zácpa, otoky nohou, pálení žáhy, bolesti páteře, anemie, strach z porodu nebo z vyšetření apod.), napište o radu lékařce do naší Homeopatické poradny. Homeopatické léky jsou v těchto indikacích efektivní a nemají žádné vedlejší účinky. Já sama mám s homeopatií v graviditě velmi dobré zkušenosti a nedám na ni dopustit.

Všem těhulkám držím palce! :-)
Ludmila

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 26.11.2022 12:51

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze