Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Máte zánět močového měchýře? Víme, jakým potravinám byste se měli vyvarovat.

Autor: Ing. Ludmila Pszczolková

Mnoho čtenářů se v naší nutriční poradně velmi často ptá, kterým potravinám by se měli vyvarovat při zánětu močového měchýře. Které potraviny jsou naopak při opakovaných zánětech vhodné?

Ilustrační foto
Zdroj: Boyko Asparuhov

Ledviny jsou detoxikačním orgánem. Proto je nutné v případě zánětu (i opakujících se) močového měchýře, vynechat všechny potraviny, které jsou chemicky ošetřené, konzervované, dochucované, barvené, polotovary a instantní jídla.

Všechny záněty v těle, zvláště ty chronické, mají mimo jiné původ i v překyselení organizmu. Tomu se lze vyhnout zařazením jídel, která jsou zásaditá.

Správná volba:

  • ananas, artyčoky, banány, borůvky, brambory, brokolice, broskve (čerstvé), bryndza, celer, celozrnný chléb, cibule, citrony, cuketa, cukrová kukuřice, čaj (zelený), černý rybíz, červená řepa, česnek, dýně, fazolky (zelené), fenykl, grahamový chléb, grapefruitový džus, čerstvý hrášek, hrušky, chřest, přírodní jablečná šťáva, jablečná dřeň, jablko, jáhly, čerstvé jahody, velmi čerstvý (1 den) jogurt, kdoule, kedlubny, knackebrott, kopr, kroupy, kukuřice, kyselé zelí, ledový salát, lněná semínka, maliny, meloun, meruňky, mirabelky, mrkev, nektarinky, okurky, ořechy, ostružiny, petržel, platýz, polévková zelenina, pomeranče, přírodní pomerančový džus, pórek, rajčata vařená, rýže natural, ředkev, ředkvičky, řeřicha, slunečnicový olej, sójové klíčky, šípky, šťáva z kyselého zelí, švestky, třešně, žitný chléb,

a naopak vynechat potraviny kyselinotvorné

  • ančovičky, víno, bonbony, brambůrky, broskve v plechovce, burské oříšky, cukr, černý čaj, čočka, čokoláda, divočina, eidam, ementál, hovězí maso, hranolky, husa, játra, jehněčí, kandované ovoce, kečup, klobása, krůta, limonády, hřiby, majonéza, ryby, marcipán, máslové sušenky, mušle, nugát, pálenka, pivo, polévková kostka, salámy, sardinky, cukroví, šunka, tavený sýr, vepřové maso.

Když se na seznam jídel podíváte, je jasné, že při těchto potížích je vhodné jíst většinu zeleniny a ovoce, stejně jako přílohy (celozrnné). Maso by mělo být na talíři 2x týdně, mělo by být kvalitní (nejlépe domácí nebo od sedláka) a v rozumné porci. Podobně jako mléčné výrobky. Ty by měly být jen doplňkem jídelníčku, vždy zakysané a ne příliš tučné a určitě neochucené.

Při zánětu močového měchýře nedoporučuji luštěniny, stejně jako košťáloviny, protože jsou to potraviny, které zhoršují metabolizmus kyseliny močové. Ta vzniká při metabolizmu určitých bílkovin a výše uvedené potraviny jí obsahují hodně. Kyselina močová se ve formě solí usazuje na různých místech v organizmu a často také ve formě písku v ledvinách. Tento písek pak dráždí močové cesty – objektivně to vypadá jako zánět, ale jedná se o mechanické dráždění sliznic močového ústrojí, na které pak může nasednout bakteriální infekce (pozitivní nález v moči). Bez těchto opatření se s chronickými záněty močových cest (IMC) bojuje velmi těžko.

Pro odkyselení je důležitý také denní režim – odpočinek, spánek, vyloučení stresové zátěže a samozřejmě pitný režim – počítá se jen čistá voda. V případě potíží se zánětem močového měchýře je vhodné pít vodu vždy teplou nebo vodu pokojové teploty, nikdy ne studená. 

Podle čínské medicíny jsou ledviny orgánem, který monitoruje naše strachy, úzkosti, obavy. Určitě se zaměřte i na tuto oblast, pokud se budete snažit tomu porozumět, určitě přijdete na situace, které problémy způsobují nebo zhoršují.

Někdy si člověk musí nechat pomoci, proto Vám doporučuji jednak návštěvu lékaře homeopata, který zohlední celý Váš zdravotní stav, protože léčit pouze ledviny nestačí. Vhodné jsou i jiné terapie zaměřené na zvládání stresu.

Vaše Ludmila

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Ing. Ludmila Pszczolková

Autor: Ing. Ludmila Pszczolkovánutriční poradce

S homeopatií jsem se setkala v roce 1995 díky svým dětem, kterým mnohokrát pomohla při potížích závažných i méně vážných. Stala se pro mne nejen léčbou první volby, ale i životní filozofií. Více než 10 let pracuji jako asistent lékaře homeopata. Pacienti, a hlavně mé děti a jejich alergie mě přivedly k otázkám zdravé výživy. V roce 2011 jsem ukončila kurz nutričního poradce a můj přístup ke klientům v nutriční poradně je podobný jako v ambulanci lékaře homeopata - každý člověk je jedinečný, každý potřebuje jiný přístup. A stejně jako lékař homeopat učí své pacienty respektovat své tělo, tak se i já snažím ukázat klientům, že každý člověk podvědomě ví, jakou stravu potřebuje. Potřebujeme se jen znovu naučit to, co jsme už zapomněli – naslouchat svému tělu a vážit si ho. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.8.2019 00:10

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze