Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Když si klasická medicína neví rady

Autor: MVDr. Vendula Hubáčková

Homeopatie přináší úlevu nejen mým pacientům, ale i mně samotné tím, že mi do ruky dává nástroj, který mohu s velkým úspěchem použít tam, kde medicína 21. století vyčerpala všechny své možnosti.

Ilustrační foto
Zdroj: Freeimages

Následující příběh je toho důkazem.

Vykastrovaný čtyřletý kocourek Matýsek, kterého si jako malé, na jedno oko nevidící kotě vzali nynější majitelé z útulku. Je to typická kočka – přes den se líně potuluje po domě, polehává, pospává a řídí se základním kočičím moudrem, jak říká můj přítel: „Je potřeba si pořádně odpočinout na hlavní spáneček dne.“ Přes noc se z něj ale stává šelma a vyráží ven do tmy na lov.

Všichni si už zvykli, že se vrací domů pokousaný od kocourů, protože je to moula a do předem prohraných bojů se pouští znova a znova. Nedávno jsem ho viděla, jak honí psa!

Kousné rány s úspěchem léčíme homeopatiky a desinfekčními výplachy pod tlakem. Ježdění na veterinu s následnou antibiotickou terapií pokaždé, když se v podobném stavu vrátí domů, už dávno všichni vzdali.

Dnes jsou to však tři měsíce, co se vrátil domů po večerním flámu po třech packách. Na přední pravou nohu velmi kulhal. Jelikož majitelé nevěděli, že by i podobný problém šel řešit homeopaticky, vydali se k lékaři. Ten nezjistil pohmatem žádnou výraznou bolestivost a nasadil antibiotika. Na cestu dostal Matýsek ještě injekci proti bolesti. Matýskovi se ulevilo a i přes veškerou snahu majitelů udržet ho doma se vydal hned následující noc ven. Po několika dnech přestal na nohu chodit úplně. Při další kontrolní návštěvě mu byla opět nasazena antibiotika. Majitelům se postup nezdál správný, a když ani po dalším týdnu nenastalo zlepšení, vydali se k jinému veterinárnímu lékaři, který zhotovil rentgenologický snímek. Ten byl však bez nálezu, a proto mu „pro jistotu“ byla nasazena další dávka depotních antibiotik.

Od úrazu uplynuly dva a půl měsíce, kocourek si prošel třemi antibiotickými kúrami a efekt žádný. Nohu přestal zatěžovat a používat úplně. Majitelé se pomalu začali smiřovat s tím, že doma budou mít kočku, která vidí jen na jedno oko a chodí po třech. V tu chvíli si vzpomněli na homeopatii.

A jak jim pomohla, či nepomohla?

Nasadila jsem homeopatikum Arnica montana 30 C, protože se jednalo o 3 měsíce staré zranění. Na tento úžasný lék bychom u žádného zranění neměli nikdy zapomínat.

Jelikož na rentgenologickém snímku nebylo patrné žádné porušení tvrdých tkání, vzpomněla jsem si na homeopatický lék Ruta graveolens 5 C mající afinitu ke šlachám, povázkám a periostu, tedy měkkým tkáním pohybového aparátu, které dokáží také pořádně zabolet. Přidala jsem i Symphytum 5 C, pokud by se jednalo o mikrotrauma úponů či skrytou frakturu kosti.

Po třech dávkách Arniky a pěti dnech užívání Ruty a Symphyta si přiběhl Matýsek pro snídani po čtyřech.

Zvolání některých: „Hurá, konečně ta antibiotika zabrala," nebudu komentovat a jen tiše děkuji z celého srdce paní doktorce Michaele Švaříčkové, která mi ukázala cestu a k homeopatii mě přivedla.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Vendula Hubáčková

Autor: MVDr. Vendula Hubáčkováveterinární lékařka - homeopatka

Více informací o mně naleznete na webu HLA nebo www.hubackova.com

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 02:48

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze