Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolesti v zádech v těhotenství

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Jsou bolesti v zádech v těhotenství běžné? Co s nimi? Našim čtenářům radí zkušená fyzioterapeutka Radana.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

V kontextu bolestí v zádech v průběhu těhotenství je potřeba posoudit hned několik aspektů.

V těhotenství dochází k hormonálním změnám. Zvýšená produkce některých hormonů má za úkol rozvolnit vazivové spoje v oblasti pánve a připravit ji tak na průchod miminka. Toto rozvolnění je fyziologické a za normálních okolností nemusí působit bolesti v zádech. Problémem je vstupní stav pohybového systému ženy do období těhotenství. Velmi často se dnes setkáváme se situací, kdy je protažitelnost (laxicita) vaziva v pohybovém systému zvýšená. Tento stav se dnes již zřejmě i dědí z generace na generaci, kdy je nám již do vínku dána nižší kvalita pojivových tkání.

Stále více se v ordinaci setkávám s dětmi se zvýšenou laxicitou vaziva.

Přesto je to právě vazivový systém, který by měl tělo držet ve statických polohách a svaly pouze koordinují a pomáhají. Tím, že vazy neplní svou funkci, jsou kladeny vyšší nároky na svaly, které jsou pak přetížené a jsou jedním ze zdrojů bolesti. Zvýšenou laxicitu vaziva lze ovlivnit pouze správnou svalovou aktivací v pohybovém systému. Tuto aktivaci lze cvičit i v těhotenství, nejlépe pod dohledem fyzioterapeuta.

Ke zvýšené laxicitě vaziva dnes výrazně přispívá zejména dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce, které vede právě touto cestou k bolestem v pohybovém systému.

Druhým, neméně závažným aspektem je vstupní kondice těhotných žen. Celková tělesná kondice naší populace klesá, a proto i tak fyziologický stav, jakým je těhotenství, dá tělu pořádně zabrat.

Pokud jste těhotná a máte bolesti v zádech, poraďte se se svým gynekologem o možnostech rehabilitace. Věřte, že vždy je co nabídnout.

S přáním pěkných dnů Vaše Radana.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 07:50

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze