Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Bolesti v zádech v těhotenství

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Jsou bolesti v zádech v těhotenství běžné? Co s nimi? Našim čtenářům radí zkušená fyzioterapeutka Radana.

Ilustrační foto
Zdroj: Lída Kindlová

V kontextu bolestí v zádech v průběhu těhotenství je potřeba posoudit hned několik aspektů.

V těhotenství dochází k hormonálním změnám. Zvýšená produkce některých hormonů má za úkol rozvolnit vazivové spoje v oblasti pánve a připravit ji tak na průchod miminka. Toto rozvolnění je fyziologické a za normálních okolností nemusí působit bolesti v zádech. Problémem je vstupní stav pohybového systému ženy do období těhotenství. Velmi často se dnes setkáváme se situací, kdy je protažitelnost (laxicita) vaziva v pohybovém systému zvýšená. Tento stav se dnes již zřejmě i dědí z generace na generaci, kdy je nám již do vínku dána nižší kvalita pojivových tkání.

Stále více se v ordinaci setkávám s dětmi se zvýšenou laxicitou vaziva.

Přesto je to právě vazivový systém, který by měl tělo držet ve statických polohách a svaly pouze koordinují a pomáhají. Tím, že vazy neplní svou funkci, jsou kladeny vyšší nároky na svaly, které jsou pak přetížené a jsou jedním ze zdrojů bolesti. Zvýšenou laxicitu vaziva lze ovlivnit pouze správnou svalovou aktivací v pohybovém systému. Tuto aktivaci lze cvičit i v těhotenství, nejlépe pod dohledem fyzioterapeuta.

Ke zvýšené laxicitě vaziva dnes výrazně přispívá zejména dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce, které vede právě touto cestou k bolestem v pohybovém systému.

Druhým, neméně závažným aspektem je vstupní kondice těhotných žen. Celková tělesná kondice naší populace klesá, a proto i tak fyziologický stav, jakým je těhotenství, dá tělu pořádně zabrat.

Pokud jste těhotná a máte bolesti v zádech, poraďte se se svým gynekologem o možnostech rehabilitace. Věřte, že vždy je co nabídnout.

S přáním pěkných dnů Vaše Radana.

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 13.6.2021 04:57

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze