Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Nechte se strhnout davem, stojí to za to:-)

Autor: Lucie Nestrašilová

Do hromadného běhu, kde je 10 tisíc lidí bych se nikdy nepřihlásila! Bála bych se, že mě lidi ušlapou! Vůbec to nechápu!“, řekla mi kamarádka Blanka a její přítelkyně pokračovala: „Já zase vůbec nechápu, proč se teď všichni zbláznili a běhají. Já bych po chvíli odpadla. Každý to dělá podle mě proto, že je to moderní. Dřív neběhal nikdo a teď je každej jak šílenej!“ 

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Ne, ne, ne... Třikrát ne a já si dovoluji nesouhlasit. Jak jsem vám slíbila, tak činím. Již třetím rokem jsem se pokusila zdolat 10ti kilometrovou trať v rámci velké běžecké akce „WE RUN PRAGUE“. Týden na to jsem pak absolvovala kratší, 5ti kilometrový závod, ale zase závod s větší tradicí. Obou velkých běžeckých akcí se zúčastnili tisíce lidí. Je paradoxní, že já nejsem typický člověk do davu. Hromadné akce kulturně, sportovně ani společensky laděného charakteru pro mě nejsou. V případě těchto běžeckých závodů je však dav pro mě výhodou. A nejen pro mě, ale i pro ostatní účastníky (účastnice). Může si zde totiž posunout své vlastní hranice nebo změřit síly s ostatními opravdu každý.

Stejně jako předchozí roky, kdy jsem se závodu aktivně účastnila, i letos jsem si oba závody skvěle užila. Emoce, které přicházejí již několik hodin před samotným startem jsou báječné. Atmosféra, jakou zažijete na startu je ojedinělá. Společný zájem tisíců lidí vytváří neuvěřitelnou energii, díky níž se účastníkům i v klidu ještě před startovním výstřelem zvyšuje tep. Lidé jsou na sebe milí, ohleduplní a velmi vstřícní. Nesmím opominout zmínit ani trasy závodu, které jsou velmi dobře promyšlené. Běžet nejkrásnějšími ulicemi Prahy, po cestách lemovaných tisícemi fanoušků, tleskajících, skandujících, povzbuzujících všechny odvážlivce, kteří se nebáli „pošlapání davem“, je tak velký zážitek, že jsem hned po proběhnutí cílem intenzivně přemýšlela, na jaký další závod se přihlásím. Najednou vím, vlastně si jsem jista, že nechci přestat. Vím, že nechci čekat rok na to, abych zažila něco tak jedinečného a již za pár hodin pátrám, při jaké další příležitosti obuji své běžecké boty a vydám se dál posunout hranice svých možností.

Nenechte se tedy odradit odpůrci, nechte se inspirovat příznivci. To vám dá víc... Tak jako se vzájemně inspirujeme my v redakci. Motivujeme se prostřednictvím mobilní aplikace Runtastic. Když jedna vyběhne, druhá to díky sdílení hned ví a může sledovat trasu, vzdálenost, rychlost té druhé. Ale abych vás nemátla, naše motivace není o vzájemném sledování čísel, je o sdílení společného zájmu, který je nad hranicemi našeho pracovního života. Když vyběhne jedna, vzápětí vyběhne druhá a tak je to stále dokola. A stejnou cestou šíříme fenomén „běh“ dál mezi své přátele.

A když se nenecháte odradit a postavíte se třeba za rok na start některé z velkých běžeckých akcí, vzpomeňte si na nás, protože i my myslíme na vás☺

Tak do toho! Přeji vám jménem redakce spoustu naběhaných kilometrů☺

Lucie

 

 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.6.2020 08:01

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze