Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Reklama: Viburcol pro klidné dítě

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Také naše poradny pomáhají maminkám pečovat o zdraví rodin

Autor: Bc. Romana Gogelová

Poradna porodní asistentky na webu Svetahomeopatie.cz  je pro mě zajímavou zkušeností i radostí. Vždy potěší pozitivní zpětná vazba i to, že některá ze čtenářek vyhledá jakoukoliv z našich poraden opakovaně i při řešení dalších potíží. Maminky zásadně ovlivnují zdraví svých rodin! 

Ilustrační foto
Zdroj: Bc. Romana Gogelová

Jejich poslání začíná v těhotenství, kdy svým přístupem mohou zásadně ovlivnit vývoj a budoucí zdraví nenarozeného děťátka. Pokračuje porodem, který ovlivňuje zásadním způsobem nejen život dítěte, ale doslova život celé rodiny. Maminky působí na zdraví dítěte kojením, mají vliv na stravovací návyky dětí i celé rodiny. Maminky jsou většinou hlavními “pohybovými animátorkami“, zabývají se prevencí i léčením běžných nemocí, ale také péčí i starostí o členy rodiny v období onemocnění vážnějších. Právě z výše zmíněných důvodů mě opravdu velmi těší, že čím dál více maminek se obrací na naše poradny a pečuje o své nejbližší i sebe také pomocí homeopatické metody.

Které potíže řešíme konkrétně v poradně porodní asistentky nejčastěji?

 • potíže s kojením – nedostatečná tvorba mléka, zhoršené vyprazdňování prsů, poranění bradavek a jejich bolestivost, počínající záněty prsu, nadbytečná tvorba mléka, zástava laktace.
 • využítí homeopatických léků v předporodní přípravě a při porodu samotném
 • příprava na otěhotnění
 • podpora placentace, prevence krvácení v I. trimestru těhotenství
 • těhotenské nevolnosti
 • dráždivost dělohy, pocity napětí v podbříšku v těhotenství
 • peroperační příprava před císařským řezem i gynekologickými operacemi
 • ošetření poranění po porodu
 • sezónní alergie v těhotenství
 • herpes v těhotenství
 • nachlazení v období těhotenství, šestinedělí, prevence
 • výkyvy nálad v těhotenství, šestinedělí
 • potíže s křečovými žilami a hemoroidy v těhotenství a šestinedělí
 • podpora při ztrátě děťátka
 • strach a obavy, únava, vyčerpání a nespavost žen
 • rekonvalescence po gynekologických operacích, traumatech ženských pohlavních orgánů
 • do těchto trápení maminek se nám často vmíchají také potíže dětí, růst zoubků, bolesti bříška, homeopatie k očkování, atd.

Závěrem bych ráda všem maminkám-čtenářkám našeho portálu poděkovala za jejich zájem a především osvícený přístup, se kterým pečují také pomocí homeopatie o zdraví své i svých rodin. Přeji všem pevné zdraví a radost z každodenního “obyčejného života“, který nám všem tak  zoufale chybí, přestane-li nám zdraví sloužit...

 

Reklama: Oscillococcinum - Novinka - Výhodné rodinné balení!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 24.4.2019 16:15

COPYRIGHT © 2010 - 2019 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze