Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Také naše poradny pomáhají maminkám pečovat o zdraví rodin

Autor: Bc. Romana Gogelová

Poradna porodní asistentky na webu Svetahomeopatie.cz  je pro mě zajímavou zkušeností i radostí. Vždy potěší pozitivní zpětná vazba i to, že některá ze čtenářek vyhledá jakoukoliv z našich poraden opakovaně i při řešení dalších potíží. Maminky zásadně ovlivnují zdraví svých rodin! 

Ilustrační foto
Zdroj: Bc. Romana Gogelová

Jejich poslání začíná v těhotenství, kdy svým přístupem mohou zásadně ovlivnit vývoj a budoucí zdraví nenarozeného děťátka. Pokračuje porodem, který ovlivňuje zásadním způsobem nejen život dítěte, ale doslova život celé rodiny. Maminky působí na zdraví dítěte kojením, mají vliv na stravovací návyky dětí i celé rodiny. Maminky jsou většinou hlavními “pohybovými animátorkami“, zabývají se prevencí i léčením běžných nemocí, ale také péčí i starostí o členy rodiny v období onemocnění vážnějších. Právě z výše zmíněných důvodů mě opravdu velmi těší, že čím dál více maminek se obrací na naše poradny a pečuje o své nejbližší i sebe také pomocí homeopatické metody.

Které potíže řešíme konkrétně v poradně porodní asistentky nejčastěji?

 • potíže s kojením – nedostatečná tvorba mléka, zhoršené vyprazdňování prsů, poranění bradavek a jejich bolestivost, počínající záněty prsu, nadbytečná tvorba mléka, zástava laktace.
 • využítí homeopatických léků v předporodní přípravě a při porodu samotném
 • příprava na otěhotnění
 • podpora placentace, prevence krvácení v I. trimestru těhotenství
 • těhotenské nevolnosti
 • dráždivost dělohy, pocity napětí v podbříšku v těhotenství
 • peroperační příprava před císařským řezem i gynekologickými operacemi
 • ošetření poranění po porodu
 • sezónní alergie v těhotenství
 • herpes v těhotenství
 • nachlazení v období těhotenství, šestinedělí, prevence
 • výkyvy nálad v těhotenství, šestinedělí
 • potíže s křečovými žilami a hemoroidy v těhotenství a šestinedělí
 • podpora při ztrátě děťátka
 • strach a obavy, únava, vyčerpání a nespavost žen
 • rekonvalescence po gynekologických operacích, traumatech ženských pohlavních orgánů
 • do těchto trápení maminek se nám často vmíchají také potíže dětí, růst zoubků, bolesti bříška, homeopatie k očkování, atd.

Závěrem bych ráda všem maminkám-čtenářkám našeho portálu poděkovala za jejich zájem a především osvícený přístup, se kterým pečují také pomocí homeopatie o zdraví své i svých rodin. Přeji všem pevné zdraví a radost z každodenního “obyčejného života“, který nám všem tak  zoufale chybí, přestane-li nám zdraví sloužit...

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.10.2021 16:57

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze