Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zánět mléčné žlázy. Pomohou homeopatika?

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Irbis je mainská mývalí kočička, v té době v pět týdnu březí. Její majitelka se na mě obrátila s prosbou o radu. Irbis má od 14 dní po krytí červené struky, což je normální příznak při březosti kočičky...

Ilustrační foto
Zdroj: paní Oppitzová

Současně se změnou barvy pokožky se objevil i otok pod struky, které jsou na pohmat tvrdé, mléčná žláza se s rostoucí březostí stále zvětšuje. Již léčeno antibiotiky, ale bez výrazného efektu. Kočičku to nijak neomezuje, potravu přijímá normálně. Zažívání také normální, nemá horečku, v mléčných žlázách není horkost. Normálně se pohybuje a je celkem aktivní. Neztrácí zájem o každodenní aktivity. Paní bylo doporučeno přerušení březosti kočičky nebo podstoupit riziko, že mléčná žláza se bude nadále zvětšovat a mohla by i prasknout.

Co s tím? Může zde pomoci homeopatie? Ano!!

Samozřejmě potřebuji více informací o kočičce. Takže mám na majitelku spoustu otázek: Jakou má povahu? Jak se chová ve skupině zvířat, k členům rodiny? Preferuje někoho v krizových situacích? Jak jí a co jí chutná? Jaké má zažívání? Jak snáší cestování? Ptám se i na předchozí onemocnění nebo jiné zdravotní problémy. Jak probíhala říje? Kdy začala říjit a jak probíhalo krytí? Otázky směřují i k samotné mléčné žláze – jakou má barvu, teplotu, olizuje si ji? Pokud vás k tomu ještě něco napadá, nebojte se o tom zmínit...

Po zodpovězení těchto otázek se můžeme vrhnout na výběr léku.

Vybrala jsem lék Lachesis mutus 9 C, v dávkování 5 granulí 3x denně.

Proč právě tento lék?  

Lachesis mutus je homeopatický lék vhodný na zánět mléčné žlázy s fialovým až namodralým vzhled, nachově červenou pokožkou; říje slabá krátká, pozdní nástup pohlavní aktivity.

Jak to dopadlo?

Po třech dnech podávání homeopatik začala mléčná žláza ztrácet fialovou barvu a po týdnu podávání se výrazně zmenšila. Poté následovalo snížení četnosti podávání homeopatik na 1x denně a následně obden. Irbis porodila 7 krásných koťátek! Porod i kojení proběhly bez komplikací.
 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 29.1.2022 02:23

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze