Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Zánět mléčné žlázy. Pomohou homeopatika?

Autor: MVDr. Miroslava Dousková

Irbis je mainská mývalí kočička, v té době v pět týdnu březí. Její majitelka se na mě obrátila s prosbou o radu. Irbis má od 14 dní po krytí červené struky, což je normální příznak při březosti kočičky...

Ilustrační foto
Zdroj: paní Oppitzová

Současně se změnou barvy pokožky se objevil i otok pod struky, které jsou na pohmat tvrdé, mléčná žláza se s rostoucí březostí stále zvětšuje. Již léčeno antibiotiky, ale bez výrazného efektu. Kočičku to nijak neomezuje, potravu přijímá normálně. Zažívání také normální, nemá horečku, v mléčných žlázách není horkost. Normálně se pohybuje a je celkem aktivní. Neztrácí zájem o každodenní aktivity. Paní bylo doporučeno přerušení březosti kočičky nebo podstoupit riziko, že mléčná žláza se bude nadále zvětšovat a mohla by i prasknout.

Co s tím? Může zde pomoci homeopatie? Ano!!

Samozřejmě potřebuji více informací o kočičce. Takže mám na majitelku spoustu otázek: Jakou má povahu? Jak se chová ve skupině zvířat, k členům rodiny? Preferuje někoho v krizových situacích? Jak jí a co jí chutná? Jaké má zažívání? Jak snáší cestování? Ptám se i na předchozí onemocnění nebo jiné zdravotní problémy. Jak probíhala říje? Kdy začala říjit a jak probíhalo krytí? Otázky směřují i k samotné mléčné žláze – jakou má barvu, teplotu, olizuje si ji? Pokud vás k tomu ještě něco napadá, nebojte se o tom zmínit...

Po zodpovězení těchto otázek se můžeme vrhnout na výběr léku.

Vybrala jsem lék Lachesis mutus 9 C, v dávkování 5 granulí 3x denně.

Proč právě tento lék?  

Lachesis mutus je homeopatický lék vhodný na zánět mléčné žlázy s fialovým až namodralým vzhled, nachově červenou pokožkou; říje slabá krátká, pozdní nástup pohlavní aktivity.

Jak to dopadlo?

Po třech dnech podávání homeopatik začala mléčná žláza ztrácet fialovou barvu a po týdnu podávání se výrazně zmenšila. Poté následovalo snížení četnosti podávání homeopatik na 1x denně a následně obden. Irbis porodila 7 krásných koťátek! Porod i kojení proběhly bez komplikací.
 

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MVDr. Miroslava Dousková

Autor: MVDr. Miroslava Douskováveterinární lékařka

"Homeopatie mě oslovila už během studia na vysoké škole. V praxi se zabývám psy, kočkami, přežvýkavci a veškerou drobotinou co dorazí do ordinace. Homeopatie mi pomáhá v terapii buď samostatně nebo v kombinaci s klasickou medicínou. Je přínosem nejen pro mě a moji rodinu, ale také pro pacienty a potažmo jejich majitele."

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.10.2022 00:27

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze