Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

S porodní asistentkou o homeopatii

Autor: MUDr. Eva Kettmannová

Porodní asistentka Bc. Romana Gogelová s námi spolupracuje již třetím rokem, prostřednictvím našeho webu zásobuje nastávající maminky praktickými doporučeními. Jako lektorka kurzů a přednášek o homeopatii pro porodní asistentky šíří myšlenku této šetrné a netoxické léčebné metody do českých porodnic a v rámci těhotenských kurzů pomáhá ženám k přirozenému porodu.

Ilustrační foto
Zdroj: Bc. Romana Gogelová

Když přednášíte o homeopatii, Vaše nadšení pro tuto léčebnou metodu prozrazuje, že homeopatie pro Vás znamená daleko víc než pouhou součást Vaší každodenní práce. Obvyklou frustraci a vyčerpání, které s sebou práce ve zdravotnictví po určitém čase přináší, u Vás vůbec nepozoruji. Vnímám u lékařů homeopatů nebo akupunkturistů, že právě skutečnost, že se věnují těmto léčebným metodám je motivuje k další práci na sobě, udržuje fit a pomáhá nesklouznout do stereotypu, tudíž funguje to jako koníček, který je současně i prevencí frustrace, deprese nebo „burn out“ syndromu, který právě v pomáhajících profesích hrozí nejvíc. Jak tyto souvislosti vnímáte Vy?

Myslím, že je přirozené, že každý člověk, který má rád svou práci, se učí a hledá nové cesty…. Pro mě osobně je vzdělávání opravdu způsob, jak neupadnout do stereotypu a z práce se radovat. Homeopatie je v mém životě skutečně zvláštní a výjimečnou kapitolou, obohatila mne neskutečně. Naučila mne dívat se na člověka jinýma očima a pohlížet na problémy žen ještě ve zcela jiných v souvislostech, než jsou jen ty naše gynekologicko-porodnické. Práce s homeopatií i šíření homeopatické metody mezi zdravotníky mi dává příležitost k řadě vzácných lidských setkání. Obzvláště si cením, že na setkáních homeopatů samotných nepozoruji tradiční konkurenčnost, ale samozřejmostí je výměna zkušeností a sdílení – rádi si předáváme informace, jak pomoci lidem, a tak je to podle mne správné a velmi inspirativní v mnoha směrech. Naprosto souhlasím, že to je jedna z cest, jak profesně nevyhořet.

Mně by zajímalo, které homeopatické léky Vás přesvědčily o tom, že homeopatie má své místo právě ve Vašem oboru?

Prvním homeopatickým lékem, který jsem poznala byly Bachovy kapky Rescue remedy Bach působící mimo jiné na obavy, strach a stres – jelikož naše životy jsou jich plné, doporučovala jsem jej velmi často a s úspěchem. Po absolvování vzdělávacích cyklů o homeopatii pro porodní asistentky mne zaujala nejdříve Arnica montana a jelikož výsledky léčby se dostavily vždy pohotově, začala jsem ji využívat v praxi čím dál častěji. Ohlasy na homeopatii od klientek byly vynikající a tak jsem začala přidávat postupně další léky – pro obtíže v těhotenství, k porodu, na podporu laktace, atd.

Letos na jaře jste přednášela pro laktační ligu, jak hodnotíte zájem o homeopatii ze strany laktačních poradců, co se v posledních letech změnilo? Které homeopatické léky laktační poradci doporučují nejčastěji?

Na laktační lize jsem byla celkem potřetí, přijetí bylo vždy velmi pěkné, na počátku rozpačité. Velmi si těchto lidí vážím za jejich úsilí a nasazení se kterým kojení podporují! Tento rok bylo přijetí nadstandartní, poněvadž mnohé laktační poradkyně měly již s homeopatickou metodou zkušenosti osobní a velmi uvítaly náš nový Protokol pro podporu laktace homeopatickými léky – rozdalo se jich kolem 200 ks. I v kuloárech probíhaly na téma homeopatie četné diskuze, z nichž byl cítit rostoucí zájem o homeopatii. Momentálně jsou nejčastěji využívanými léky bezpochyby Ricinus 5 C a Phytolacca 9 C.

Momentálně pracujete na oddělení šestinedělí. Jaké potíže nejčastěji řešíte homeopaticky v ranném šestinedělí?

Nejčastějším problémem, který řeším homeopatickými léky je nepochybně kojení – zejména podpora tvorby mateřského mléka, zhoršené vyprazdňování mléčné žlázy, podpora hojení porodních poranění po porodech i císařských řezech a psychika žen v tomto období.

Když se člověk obeznámí s některou z alternativních léčebných metod, zákonitě ho to táhne ke studiu dalších způsobů přírodní léčby. Jaké další metody používáte ve své praxi nejraději?

Ráda a dlouho pracuji s aromaterapií, využívám také vědomosti z gemmoterapie, ty si chci prohloubit. Sbírám a používám bylinky. Mám takový sen, ze všeho nejraději bych šla momentálně na praxi k nějaké zkušené bylinářce - léčitelce a naučila se více o síle bylin a jejich využití pro pomoc ženám. Ráda bych jí, jak se říká „nosila tašku“ a nasávala do sebe její léčitelskou i životní moudrost…

 

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

MUDr. Eva Kettmannová

Autor: MUDr. Eva Kettmannováalergolog a klinický imunolog, odborník v homeopatii

Eva je spoluautorkou Světa homeopatie. Stála u jeho tvorby a mnoho let se aktivně podílela na jeho každodenním chodu. Pro budoucnost homeopatie v České republice považuje za nezbytné, aby se v homeopatii erudovaní lékaři podíleli na zvyšování informovanosti pacientů o možnostech této léčby, proto spolu s Lucií vytvořily časopis "Okénko do Světahomeopatie", který je distribuován do čekáren praktických i odborných lékařů a do lékáren. Eva má svou lékařskou praxi zaměřenou dnes již výlučně na celostní medicínu. Kromě homeopatie využívá i Bachovu terapii, Schüsslerovy soli, aromaterapii, gemmoterapii a diagnostickou metodu EAV. Při plánování témat pro Svět homeopatie ji inspirují vlastní pacienti, jakož i její čtyři děti. Svůj volný čas ráda tráví v přírodě s nordic walking hůlkami, cvičí jógu a nejraději  čte klasickou literaturu.

Jak sama říká: "Dobrý homeopat musí být trochu psycholog, trochu vědec a současně i umělec, aby dokázal pochopit pacientův problém a najít řešení (nikoliv podle tabulek a guidelinů jako v klasické medicíně). Je to obrovská výzva, nutí člověka, aby se celý život vzdělával, přehodnocoval své názory a postoje a hledal definici slova „zdraví“ v různých oborech a oblastech života. A to mě právě na této metodě fascinuje - je důstojná nejen k pacientovi, ale také k lékaři, dává mu možnost jít svoji vlastní cestou."

Motto: „Homeopatie nám lékařům vytrvale připomíná, jakou má naše tělo úžasnou vrozenou schopnost sebeléčení.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 16.10.2021 01:21

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze