Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Nezapomínáček!

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Konec prázdnin je za dveřma a zodpovědní školáci si už jistě připravují aktovky, možná už mají ořezané pastelky... Snad se do školy i těší, jak to školáci rádi říkají: "Ne na učení, ale na kamarády..." Rodiče, kteří mají doma dítko s některou z poruch učení, už asi cítí tu nepovšimnutelnou nepohodu: "Jak to zas budeme zvládat? Bude to letos lehčí? Poradíme si lépe?"

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Jsou děti, které patří mezi "chronické zapomínače". Mezi ně patří i ty, které zapomínají, protože je škola až tak netrápí, ale i ty, které by rády plnily vše, jak je potřeba, ale prostě ZAPOMENOU...

Jak jim pomoci?

Domluvit se s paní učitelkou, ať připomene zapsat si úkol do deníčku. Doma se zeptat na každý předmět, co v hodině dělaly, jestli není potřeba něco přinést, napsat, připravit...

Anebo... Připravit deníček, kterým se dítě rádo pochlubí. Takový, že po něm budou toužit i spolužáci. Nejlépe "hand made". Bude to originál!

Jak na to?

Všechny děti, menší i větší, používají rády razítka. V obchodech s výtvarními potřebami je jich opravdu velký výběr. Nevýhodou je, že nejsou zdarma:-)

Vyrobit si razítka doma, není těžká práce. Starší děti některá zvládnou samy, mladším pomůžou rodiče. Připravíme pomůcky a zábava může začít!

Potřebujeme: připravená razítka, barvu (nejlépe akrylovou), štetec, lepidlo, nůžky, sešit s tvrdým přebalem - nejlépe světlé barvy.

Pojďme nejprve k razítkům:

Stará, ověřená verze jsou razítka z brambor. Z vršku brambory kousek odkrojíme, fixou si namalujeme jednoduchý tvar - například srdíčko, autíčko... a kolem něj z brambory ukrajujeme, aby nám zůstal zvolený tvar vystouplý. Hotové razítko nabarvíme pomocí štětce a obtiskneme. Jednodušší jsou razítka z jablek, hrušek, či papriky. V takovém případě stačí plod překrojit na polovinu, namáčet do barvy (smícháme trochu barvy s vodou) a "razit"...

Pokud máte rádi víno a korkové zátky nevyhazujete, máte další materiál na výrobu. Postup je stejný jak u razítek z brambor. Budete však potřebovat ostřejší nůž (nejlépe zalamovací). Opět stačí zvolit jednoduchý motiv: šipku, vločku, hvězdu, čtverec... Zátky můžeme využít i jako razící válečky. Nebudeme vyřezávat tvary na plochou stranu, ale po celém obvodu válečku. Výsledek je zajímavý a děti budou tímto postupem razítkování nadšené!

Když jsem chodila do školy a hodina se mi zdála dlouhá, vyráběla jsem si razítka z gumy (maminka sice mou spotřebou gumy nadšena nebyla, ale mé sešity byly originální). Postupujeme stejně jako u předchozích razítek. Otisk bude mít jinou strukturu.

Vloni jsme s dětmi na příměstském táboře vyráběly pomocí razítek trička - stejné můžeme použít i na deníček. Připravila jsem pro ně "houbičková megarazítka". Z houbičky vystřihneme požadovaný tvar - zde můžeme použít i složitější tvary, pomocí disperzního lepidla anebo tavicí pistole nalepíme na spodní část kelímku od jogurtu. Použila jsem velké, od 500 g jogurtů. Razítka byly hodně velké.

Nabízí se i další možnosti, některé objevíme přímo v pracovním zápalu: nasbírat kamínky a dělat jejich obtisky, obtiskávat bublinkovou fólii, použít mušle, kusy látky s výraznou strukturou (nalepit na kousek dřeva)...

Když máme razítka hotové, můžeme začít RAZÍTKOVAT. Máme na výběr - pomocí štětce nanášet barvu na razítko, nebo si rozmíchat barvu s trochou vody do mističky a do té razítka namáčet. Na přebal sešitku razítkujeme motivy v různých barvách (nebo i jednobarevně). Po zaschnutí barvy dotvoříme pernanentní fixou, pastelkami, třpytkami...

Důležité je, aby byly děti spokojené - nejen s výsledkem, ale hlavně při výrobě svého pomocníčka - deníčku.

 

Reklama: Camilia

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.6.2022 18:25

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze