Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Mateřské mléko - potrava i láska v každé dávce

Autor: Bc. Romana Gogelová

Milé maminky, mateřské mléko je vskutku jedinečným a vzácným nápojem v životě člověka. Poskytuje miminku vyváženou stravu plnou důležitých živin i protilátek, jeho struktura a složení se mění každým dnem na základě potřeb dítěte. To vše jsou známá fakta prokázaná mnoha studiemi. Je zde ovšem ještě jeden velmi podstatný aspekt kojení, neméně významný – kojení je potravou také pro duši…

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Kojení přináší dítku v pravidelných dávkách intimní blízkost maminky, její vůni, laskání, jistotu objetí, slova a pozornost věnované výhradně děťátku, které se nemalou měrou podílí na správném psychosomatickém vývoji děťátka a tvoří jeden krásný láskyplný rituál mezi maminkou a dítětem. Dovolím si tvrdit, že takový přísun lásky se člověku v životě posléze zopakuje jen málokdy.

Nedostatečná tvorba mléka je jedním z nejčastějších důvodů, proč maminky ukončují kojení. Pokud se dostanete do situace, kdy v úvodu laktace je tvorba mléka nedostatečná nebo pocítíte-li úbytek mateřského mléka, kdykoliv v jejím průběhu, pokuste se:

  • Vyhledat odborníka – porodní asistentku, laktační poradkyni, případně svého pediatra – správná technika kojení se může výrazně promítnout do množství mateřského mléka.
  • Přikládat dítě častěji, pokud má dítě potřebu i v noci (dítě by mělo být vždy bdělé).
  • Kojit bez kloboučku a pokud se přisátí nedaří, použijte klobouček a poté nechte miminko alespoň nějakou dobu v přímém kontaktu s bradavkami při každém kojení.
  • Zvýšit přísun tekutin, pijte po každém kojení. Podpořte tvorbu mléka čaji na podporu laktace.
  • Nedržte dietu - laktace nastartuje metabolismus a úbytek váhy, po němž toužíte, přijde. Naprosto nevhodné jsou potraviny s označením LIGHT. Při kojení jezte v pravidelných dávkách a přiměřeně.
  • Využijte možností homeopatie – lék Ricinus communis 5 C je skvělým homeopatickým lékem pro podporu laktace, a to kdykoliv v jejím průběhu, při nástupu nebo v období laktační krize. Užívejte následovně: 3-5 x denně 5 granulí, a to do nástupu dostatečné laktace, poté postupně vysazujte 2x5, 1x5.

Výbornou pomocí je tento lék pro maminky předčasně narozených dětí, které nemají děťátko u sebe, ale například na jednotce intenzivní nebo intermediální péče a musejí si spustit laktaci bez pomoci miminka. Doporučujeme užívat v tomto schématu:

  • 1.den - 5 granulí á 2-3 hodiny, při každé stimulaci bradavek užijte lék a myslete na miminko nebo se dívejte na jeho fotku,
  • od 2. dne - 5 granulí 5x denně,
  • od 3. dne - 3x 5 granulí do nástupu laktace, postupně vysazovat, jakmile laktace nastoupí 2x5, 1x5.

Přeji všem maminkám radost z kojení a období laktace bez komplikací.

Porodní asistentka Romana

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 21.4.2021 06:27

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze