Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Mateřské mléko - potrava i láska v každé dávce

Autor: Bc. Romana Gogelová

Milé maminky, mateřské mléko je vskutku jedinečným a vzácným nápojem v životě člověka. Poskytuje miminku vyváženou stravu plnou důležitých živin i protilátek, jeho struktura a složení se mění každým dnem na základě potřeb dítěte. To vše jsou známá fakta prokázaná mnoha studiemi. Je zde ovšem ještě jeden velmi podstatný aspekt kojení, neméně významný – kojení je potravou také pro duši…

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Kojení přináší dítku v pravidelných dávkách intimní blízkost maminky, její vůni, laskání, jistotu objetí, slova a pozornost věnované výhradně děťátku, které se nemalou měrou podílí na správném psychosomatickém vývoji děťátka a tvoří jeden krásný láskyplný rituál mezi maminkou a dítětem. Dovolím si tvrdit, že takový přísun lásky se člověku v životě posléze zopakuje jen málokdy.

Nedostatečná tvorba mléka je jedním z nejčastějších důvodů, proč maminky ukončují kojení. Pokud se dostanete do situace, kdy v úvodu laktace je tvorba mléka nedostatečná nebo pocítíte-li úbytek mateřského mléka, kdykoliv v jejím průběhu, pokuste se:

  • Vyhledat odborníka – porodní asistentku, laktační poradkyni, případně svého pediatra – správná technika kojení se může výrazně promítnout do množství mateřského mléka.
  • Přikládat dítě častěji, pokud má dítě potřebu i v noci (dítě by mělo být vždy bdělé).
  • Kojit bez kloboučku a pokud se přisátí nedaří, použijte klobouček a poté nechte miminko alespoň nějakou dobu v přímém kontaktu s bradavkami při každém kojení.
  • Zvýšit přísun tekutin, pijte po každém kojení. Podpořte tvorbu mléka čaji na podporu laktace.
  • Nedržte dietu - laktace nastartuje metabolismus a úbytek váhy, po němž toužíte, přijde. Naprosto nevhodné jsou potraviny s označením LIGHT. Při kojení jezte v pravidelných dávkách a přiměřeně.
  • Využijte možností homeopatie – lék Ricinus communis 5 C je skvělým homeopatickým lékem pro podporu laktace, a to kdykoliv v jejím průběhu, při nástupu nebo v období laktační krize. Užívejte následovně: 3-5 x denně 5 granulí, a to do nástupu dostatečné laktace, poté postupně vysazujte 2x5, 1x5.

Výbornou pomocí je tento lék pro maminky předčasně narozených dětí, které nemají děťátko u sebe, ale například na jednotce intenzivní nebo intermediální péče a musejí si spustit laktaci bez pomoci miminka. Doporučujeme užívat v tomto schématu:

  • 1.den - 5 granulí á 2-3 hodiny, při každé stimulaci bradavek užijte lék a myslete na miminko nebo se dívejte na jeho fotku,
  • od 2. dne - 5 granulí 5x denně,
  • od 3. dne - 3x 5 granulí do nástupu laktace, postupně vysazovat, jakmile laktace nastoupí 2x5, 1x5.

Přeji všem maminkám radost z kojení a období laktace bez komplikací.

Porodní asistentka Romana

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 22.5.2022 12:19

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze