Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Léčba homeopatií: Hvězdy, které nedají dopustit na alternativní medicínu

Autor: Redakce

Mnoho celebrit a vrcholových sportovců má svého homeopata "na drátě" a se svými příběhy se svěřili i britskému portálu Mirror.co.uk.

Ilustrační foto
Zdroj: www.mirror.co.uk

Mezitím, co mnozí nevěří v účinky homeopatie, více než 10 milionů obyvatel Velké Británie na ni nedá dopustit. Výhody alternativní medicíny jsou známy více než 200 let. I mnoho celebrit a vrcholových sportovců má svého homeopata. I naši čtenáři se mohou díky jejich příběhů dozvědět, jak alternativní medicína podpořila jejich zdraví:

James Ellington, sprinter týmu Velké Británie, 26 let:

"Mé zdraví je mou největší prioritou. Počínaje vyrovnanou stravou a konče rozmanitou medicínou, které využívám. Trénuji šestkrát týdně, což je extrémně náročné a je pro mne důležitější než kdy dřív udržovat své tělo v té nejlepší možné kondici. Homeopatie mi nabízí pozitivní a přírodní cestu, jak se vyhnout sportovním neduhům jako jsou například vyčerpání či bolesti svalů a kloubů. A to vše bez nežádoucích dopadů na můj výkon. Používám léky jako Ruta graveolens, který mi pomáhá léčit pohmožděné vazy, Gelsemium na předzávodní nervozitu, Arnicu montanu na pohmožděniny a Bellis perennis proti vyčerpání. To vše nabízí sportovcům přírodní alternativu oproti klasické a leckdy i škodlivé medicíně."

Peter Hain, poslanec parlamentu, 62 let:

"Už několik let používám homeopatii a jsem přesvědčený o její terapeutické hodnotě. Poprvé jsem se s ní setkal díky mému malému synovi, který několik let trpěl na ekzémy. S obvyklou léčbou se jeho stav spíše progresivně zhoršoval a nakonec se mu ve čtyřech letech k tomu všemu projevilo astma. Ze zoufalství jsme se obrátili na homeopatii a byli jsme doslova omráčeni jejími pozitivními účinky. Od té doby používáme homeopatii na všechny možné nemoci. Nejvíce se spoléhám na Arnicu montanu, která je skvělá na modřiny. Homeopatie a klasická medicína musí jít ruku v ruce a vzájemně se doplňovat."

Susan Hampshire, herečka, 75 let:

"Začala jsem s homeopatií před více než 40ti lety a od té doby na ni spoléhám. Léčím tak nejen sebe, ale i celou svou rodinu. Vždy mám doma po ruce široký výběr homeopatických léků, které používám k léčbě všeho: počínaje modřínami, konče nemocemi krku. Mezi nejčastěji užívané léky řadím Arnicu montanu na léčbu modřin a bolestí svalů, Bryonii na zmírnění otoku kloubů a Rhus toxicodendron na bolesti kloubů. Dále ráda používám Aconitum napellus na léčbu šoků, Hypericum proti zranění, Hepar sulfur, který dokáže vyléčit zánět středního ucha. Ruta graveolens je zase výborná na výrony a zátěž. Mezi moje "oblíbence" patří i Hypericum a Calendula, které používám na léčbu kožních potíží. Myslím si, že jsou výjmečně účinné (Hypericum je známé pro léčbu suché a popraskané kůže)."

Louise Jameson, bývalá herečka v seriálu "Doctor Who", 61 let:

"Já a moji dva synové bereme homeopatické léky už 26 let. Můj syn Tom je poprvé okusil ve dvou letech, když mu byla předepsána Pulsatilla na rýmu - od té doby už nikdy nemusel brát antibiotika. Harry ho následoval s Phosphorem na velmi špatný kašel. A nakonec jsem přišla na řadu i já s Calcareou Carbonicou, kterou jsem užívala na "syndrom vyčerpané matky". Homeopatie mě provázela přes všemožné kašle, zimnice, operace, emocionální a fyzické potíže. To vše akutně a přirozenou cestou. Ale až teprve nedávno mi Sulfur pomohl projít menopauzou, aniž bych musela jen pomyslet na toxičtější metody."

Annabel Croft, bývalá profesionální tenistka, 46 let:

"Homeopatii používám já sama i celá má rodina k léčbě takřka všeho - od prvních příznaků kašle a chřipky až po sportovní úrazy. Považuji to za způsob života. Navštěvuji svého homeopata jednou za několik měsíců a používám velké množství homeopatických léků. Homeopatie na mě měla zázračné účinky a rozhodně nemohu popřít její účinnost. Vychovala jsem své tři děti na homeopatii, používali jsme homeopatické léky kdykoliv se necítili dobře. Nakonec se děti poučili od své matky - dokonce tak, že ve své škole byli známi tím, že udělali školnímu lékaři přednášku o výhodách homeopatie oproti klasické medicíně:-)"

Gaby Roslin, televizní moderátorka, 48 let:

"Domnívám se, že homeopatie je velmi prospěšná pro zdraví mé i celé mé rodiny. Na homeopatii jsem odkázána. Stále sebou nosím taštičku s homeopatiky, která je vždy připravena na vše, co mi život může každý den přinést. Homeopatie výborně zabírá i u dětí. Když mé bylo mé dceři pouhých 18 měsíců, dostala neustávající kašel. Vzala jsem ji k homeopatovi a po několika dnech, kdy brala předepsané léky, kašel dočista zmizel. Tato návštěva i mnoho dalších vždy přinesly výborné výsledky. To mě přesvědčilo o účinosti homeopatie."

Volný překlad z originálu Anita Moser, studentka literatury a francouzského jazyka

Zdroj: www.mirror.co.uk/lifestyle/health/homeopathic-healing-the-stars-who-swear-1259620, autorkou originálu je Julie McCaffrey

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Redakce

Autor: Redakce

Informace, které ve Světě homeopatie.cz najdete, jsou garantovány týmem lékařů a dalších odborníků, kteří ve své každodenní praxi praktikují homeopatii.  

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.5.2020 18:41

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze