Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Jak mi maminky dělají radost

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Jeden z nejkrásnějších pocitů je radost z dobře vykonané práce. Součástí mé práce je také šířit homeopatii mezi mé pacienty. A daří se to naštěstí dobře.

Ilustrační foto

Dnes jsem se zase mohla přesvědčit, jak se homeopatie stále více šíří, je podporována a funguje.

Jedna z maminek se v ordinaci usmívala, když mi sdělovala informaci o tom, že se na chirurgii všichni divili nad rychlým hojením zlomeniny předloktí u její devítileté dcerušky. A nejen to. Po sejmutí sádry nebylo potřeba ručku téměř vůbec cvičit, během dvou dnů se samo dalo vše do pořádku. Nutno napsat, že také díky pravidelnému podávání homeopatického léku Calcarea phosphorica v průběhu hojení zlomeniny.

Jiná maminka mě telefonicky prosila o radu pro pětiletého syna, který spadl z plotu a zlomil si pažní kost. Kromě klasicky doporučovaných léků na hojení zlomenin, kterými jsou Calcarea phosphorica a Symphytum jsem jí doporučila podat dítěti alespoň jednu dávku léku Aconitum napellus, který dobře řeší prvotní šok a úzkost dítěte. Maminka mi sdělila, že již podala dvě dávky tohoto léku. Poslední má rada pro tuto maminku a jejího syna zazněla v souvislosti s podáním homeopatického léku Nux vomica pro minimalizaci následků působení narkózy, která byla podána v průběhu srovnávání zlomeniny. Velmi mile mě překvapilo, že maminka tento lék doma má a může jej tedy ihned podat.

Jsem nesmírně ráda za všechny pozitivní zpětné vazby od pacientů při užívání homeopatických léků, které nás všechny jen utvrzuje v tom že se vydáváme tím správným směrem.

Krásné léto a mnoho pozitivních zkušeností s homeopatickou léčbou všem přeje Radana.
 

 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.

Autor: Doc. PhDr. Radana Jesenická, Ph.D.fyzioterapeutka

 Jsem tělem i duší fyzioterapeut, který od roku 2005 rozšířil paletu svých možností v terapii o homeopatii. Mám velkou radost z toho, že mohu své děti a okolí často ušetřit užívání klasické medicíny a naopak podpořit "samoléčitelské" schopnosti, které jsou schované v každém z nás. V praxi se věnuji také předpisu tělesné zátěže u pacientů s obezitou a vzdělávání fyzioterapeutů.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 2.10.2022 04:45

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze